tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 1 października 2012

„Kwiaty też zasypiają” - Anna Lutosławska – Jaworska – recenzja


Anna Lutosławska –Jaworska jest aktorką i pedagogiem. Okoliczności zmusiły ją do wyjechania do Algierii. Tam zaczęła pisać. Po powrocie do Polski postanowiła, że napisze tę krótką książeczkę.

Kwiaty też zasypiają - Anna Lutosławska-Jaworska
„Kwiaty też zasypiają” opowiada o dzieciach cierpiących, najczęściej, na choroby nowotworowe. Autorka przedstawia jednak bohaterów w sposób radosny i pełen wiary. Jest tam wiele opowiadań o dzieciach, które cieszy nawet najdrobniejsza rzecz lub możliwość spełnienia jakiegoś swojego marzenia. Jest także kilka opowiadań o wolontariuszach i rodzicach małych pacjentów. Autorka napisała, że tak naprawdę, hospicjum to miejsce, gdzie dzieci mają przyjaciół i nie są same w swojej chorobie.


Każda historyjka zawiera promień życia i nadziei. Pokazuje, że każda, nawet najmniejsza rzecz, może cieszyć. Znajduje się tam również informacja o autorce, dlaczego zdecydowała się napisać te opowiadania.

Te opowieści są bardzo wzruszające, ale też napisane z uśmiechem. Polecam je wszystkim, bez wyjątków, ponieważ myślę, że niektórzy mylnie określają czym jest hospicjum. Może po jej przeczytaniu komuś zrobi się cieplej na sercu:)

                               Lampart, 15 lat

Wydawnictwu Salwator serdecznie dziękuję za tę  lekturę.

2 komentarze:

  1. Już sama okładka intryguje... Z chęcią przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Panią Annę Lutosławską bardzo cenię, nie wiedziałam, że napisała taką wzruszającą książkę. Koniecznie muszę ją przeczytać!!!

    OdpowiedzUsuń