tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 października 2012

"Inne anioły" – Lili St. Crow - recenzja


Książka "Inne anioły" została wydana w lipcu 2010 roku, jako pierwsza z serii o gatunku fantastycznym. Czytając o fabule powieści nie byłam pozytywnie nastawiona. W ostatnich latach popularne stały się książki surrealistyczne typu: samotna bohaterka mieszkająca w małym miasteczku, bez przyjaciół, wrażliwa poznaje chłopaka i w tej chwili zmienia się jej życie. Pomysł na historię nie był jednak zły, a autorka dokładnie przemyślała fabułę.

Inne anioły - Lili St. CrowGłówną bohaterką jest Dru – dziewczyna, która wraz ze swoim tatą chronią świat przed złymi potworami, o których większość ludzi nie ma pojęcia. Pewnego dnia ojciec nie wraca do domu z wyprawy. Bohaterka już wie, że coś się stało. Że została sama. Że jej ostatnia ukochana osoba już nie wróci. Nie mając matki ani babci musi radzić sobie sama. Początkowo nie idzie jej to łatwo, lecz później spotka chłopaka, który będzie przy niej. Życie nastolatków zakłócą jednak stwory, którym zależy na ich śmierci.

W książce przeszkadzały mi zbyt szczegółowe opisy i język autorki. Miałam wrażenie, że słownictwo jest bardzo ubogie, a zdania się nie kleją. Tytuł książki nie nawiązuje do niczego. W powieści był tylko jeden anioł – i to postać epizodyczna. Niektóre momenty nie były interesujące – na przykład, kiedy bohaterka w walce z wilkołakami myślała o tym jakby to bardzo chciała iść do toalety.

Podsumowując myślę, iż książka „Inne anioły” wydana przez Amber to powieść, jakich wiele. Nie żałuję, że ją przeczytałam, ale drugi raz bym tego nie zrobiła. Książka spodoba się osobom, które lubią tego typu lekkie historie.


Kamila , 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz