tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 24 października 2012

„Nawrócenie diabła” - Gérard Bessière - recenzja


Gérard Bessière to francuski ksiądz, znany z popularnych audycji radiowych. Jest  autorem licznych i cenionych książek o tematyce religijnej.  Niestety  do tej pory w Polsce wydano tylko trzy, a są to: „Jezus - nie oczekiwany Bóg”, „ Jezus jest przed nami” oraz recenzowane przeze mnie „Nawrócenie diabła”.

„Nawrócenie Diabła” to zbiór, zajmujących zaledwie od kilku do kilkunastu stron, opowiadań. Każde z nich zwraca uwagę na pozornie nieistotne aspekty życia, które wobec zabiegania współczesnego świata łatwo przegapić. W opowiadaniach umieszczono wiele symboliki. Zrozumienie jej nie przyjdzie ciężko żadnemu z wiernych. 

Gerard Bessière starał się ukazać jak poprzez najdrobniejsze rzeczy, Bóg ujawnia swoją obecność. Są to również teksty pełne życiowych prawd pomagające spojrzeć na sens istnienia w trochę inny sposób niż dotychczas.

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Zaintrygował mnie tytuł i dość ciekawa,  mroczna  okładka. Ku własnemu zadowoleniu szybko zauważyłam, że autor często posługuje się elementami fantastycznymi, co nadaje lekturze tajemniczego klimatu.  Opowiadania z reguły wzbudzają mnóstwo ciepłych i pozytywnych emocji.

Książka może wprowadzić  w życie czytelnika trochę więcej zadumy i refleksji. Niedługie, a treściwe historie, napisane są w sam raz, aby na chwilę zatrzymać się wśród nieustannie zmieniającego się świata. 
                                                                                                                                                             Naya, 17 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu W Drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz