tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 października 2012

"Tsatsiki i mamuśka" - Moni Nilsson - recenzja


okładka książki„Tsatsiki i Mamuśka" to książka napisana przez Moni Nilsson. Pisze ona dla dzieci, ale jest również scenarzystką. W 2010 r. została uhonorowana nagrodą im. Astrid Lindgren "za unikatową i różnorodną twórczość, która z humorem, wrażliwością i głęboką powagą kierowana jest do szerokiego i ważnego kręgu czytelników (...)"

Powieść jest napisana z perspektywy 8 letniego chłopca, który mieszka tylko z mamą, ponieważ jego ojciec prowadzi badania w odległej części kraju. Jego rodzicielka nie jest „normalną” mamą – jest wyluzowana, gra w kapeli, pozwala się nazywać „mamuśką”, a co najważniejsze kocha swojego syna nad życie . 

Książka opisuje perypetie Tsatsiki'ego – chłopca o niezwykle oryginalnym imieniu. Jak radzi sobie on z problemami, jakie przygody przeżywa ze swoimi przyjaciółmi, jak pomaga mamie, która popada w depresję, gdyż myśli, że źle zajmuje się swoim synem? Tego dowiecie się, po przeczytaniu tej uroczej książeczki.

Wydawnictwo rekomenduje tę książkę dla dzieci w wieku 6+, a ja myślę, że spodoba się ona każdemu. Starsi czytelnicy mogą sobie przy niej powspominać czasy swojego beztroskiego dzieciństwa, a młodszych na pewno zainteresują przygody Tsatsiki'ego, i jego problemy, które wcale nie różnią się od naszych.

Polecam!
VioletAngel, 14 lat


Wydawnictwu Zakamarki serdecznie dziękuję za sympatyczną lekturę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz