tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 października 2012

"Utracony honor" - Mateusz Mańkowski - recenzja


Do przeczytania książki Mateusza Mańkowskiego najbardziej zachęciła mnie klimatyczna okładka. Dowiedziałam się także, że autor jest prawie moim rówieśnikiem, a to dodatkowo wzmogło chęć przeczytania napisanej przez niego powieści.

Utracony honor - Mateusz Mańkowski„Utracony honor” jest kontynuacją „Wojny Dziewięcioletniej”. Przez karty opowiedzianej przez Mateusza historii przebija jego wielkie zainteresowanie historią i wyobraźnia. Młody autor wykazał się również odwagą i wytrwałością, bo bez wątpienia wydanie własnej książki nie należy do łatwych zadań. Powieść można zaklasyfikować do literatury przygodowej i myślę, że przypadnie ona do gustu najbardziej rówieśnikom autora (przedział wiekowy 12-14) i być może skłoni ich do większego zainteresowania się historią :)

Książkę, która nie jest zresztą zbyt gruba, czyta się dość szybko. Wadą są jednak małe litery, a także dość liczne błędy stylistyczne. Nie podobały mi się także stosunkowo często wplatane przez autora krótkie zdania, które często brzmiały niezręcznie. Trzeba jednak przyznać, że dialogi w miarę czytania stają się coraz lepsze, tak jakby autor coraz bardziej wczuwał się w opowiadaną przez siebie historię.

Ogółem, całą powieść oceniam na plus, jednak zachęcałabym Mateusza do pracy nad stylem. Życzę dalszych sukcesów i zarażania historyczno-literacką pasją rówieśników!

Pozdrawiam, 
Ania, 15 lat

Warszawskiej Firmie Wydawniczej dziękuję za możliwość przeczytania książki.


2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proponuję autorce tego wpisu spojrzeć na swoje prace jeśli takie posiada, a nie krytykować kogoś kto miał odwagę napisać książkę i jeszcze to wydać w tak młodym wieku.

    OdpowiedzUsuń