tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 listopada 2012

„Bajki Misia Fisia” - Wojciech Bonowicz - recenzja

Wojciech Bonowicz to czterdziestopięcioletni polski poeta, publicysta i dziennikarz urodzony w Oświęcimiu. Debiutował tomem Wybór większości. Biografia ks. Tischnera, którą napisał była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE.
               
Bajki Misia Fisia - Bonowicz Wojciech Bajki Misia Fisia to krótkie historyjki, opowiastki i powiedzonka, opowiadane przez małego, nieporadnego, ale wbrew pozorom mądrego misia. Fisiu dostrzega rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi.

Bajki Misia Fisia są krótkie, bo jak pisze, może się skupić tylko na krótką chwilkę. Misiu Fisiu nie zapisuje jednak bajek sam, ponieważ nie umie pisać, pomaga mu w tym jego kolega Miś Foremka. Dla Misia Fisia te historyjki to bajki, od których robi się weselej. Weselej, jak sądzi, czyli lżej.

Misiu ten opisuje historyjki, które przydarzyły się dzieciom, ale także dorosłym. W swoich bajkach opowiada nam między innymi o tym, co się stało z brodą króla, dlaczego dziewczynka zgubiła się w lesie, czy strusie naprawdę chowają głowę w piasek, a także o tym kiedy lew jest pełny, a kiedy pusty.

Te zabawne i sympatyczne opowiastki spodobają się tym, którzy lubią żartować, ale także tym, którzy tak jak Misiu Fisiu rozglądają się dookoła siebie i bacznie obserwują świat. Historyjki czyta się łatwo i przyjemnie, ponieważ są krótkie. Przyjemnie było z tymi bajkami wrócić się do czasów dzieciństwa i pośmiać się z tak błahych sytuacji i rzeczy.
               
Osobiście bajeczki spodobały mi się, ponieważ sympatyczny Misiu Fisiu opowiada je w ciekawy i zabawny sposób.

Serdecznie polecam przeczytanie tych krótkich historyjek.


Astraja, 14 lat

Za sympatyczne bajeczki dziękuję Wydawnictwu Znak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz