tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 listopada 2012

"Dzienniczek zakręconej nastolatki" Cz. 3 - Renata Opala - recenzja


Kiedy wchodzicie do księgarni na półce możecie znaleźć książkę Renaty Opali "Dzienniczek zakręconej nastolatki cz.3" Jak sam tytuł mówi to już trzecia odsłona przygód młodej Joasi, która ma wiele problemów.

Dzienniczek zakręconej nastolatki część 3 - Renata Opala
Na przykład, tak jak ostatnio, dostaje tajemnicze bukieciki kwiatów z karteczką "DLA AŚKI". Kolega z klasy, który w szkole jest urwisem, zaprasza Asię do siebie i  staje się sympatycznym kolegą. 

Czy coś z tego wyniknie?

Siostra cały czas spotyka się Szymonem, który proponuje dziewczynom rozdawanie ulotek. Jest to ciekawe doświadczenie, ale czy spodoba się siostrom? Oprócz tego główna bohaterka znajduje ślicznego kotka. 

Czy odnajdzie się jego właściciel?

Na te pytania w bardzo prosty, ale zarazem wciągający sposób, opowiada trzecia część "Dzienniczka...". Kiedy sięgnęłam po pierwszą część, nie mogłam się powstrzymać przed przeczytaniem kolejnych.

Autorka - Renata Opala zaczęła pisać po skończeniu studiów medycznych. Jak możemy zauważyć potrafi świetnie i bardzo realistycznie opisywać różne wydarzenia. Na początku przygody z pisaniem współpracowała z "Płomyczkiem", "Świerszczykiem" oraz "Małym Gościem Niedzielnym". Niektóre jej opowiadania zostały opublikowane w podręcznikach szkoły podstawowej.
Pani Renata jest bardzo utalentowaną pisarką, która potrafi wciągnąć czytelnika w świat, który opisuje.

Oprócz "Dzienniczka ..." polecam książkę "K@jamko. Czyli kłopoty nastolatki". Wszystkie jej powieści polecam osobom, które uwielbiają czytać książki o prawdziwych problemach młodzieży.
Pani Renato - pisze pani wspaniale i czekam na kolejne książki!

                                                               Dydelf,13 lat

Wydawnictwu Skrzat dziękuję za tę sympatyczną opowieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz