tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 26 listopada 2012

"Gdzie jest Jennifer?" - Anne Casidy - recenzjaSpecjalnością autorki, Anne Cassidy są kryminały dla nastolatków. W swoich książkach porusza problemy, z którymi musi zmagać się wielu nastolatków i to właśnie czyni jej powieści tak bardzo aktualne.

Sześć lat temu, wiosną, trójka koleżanek wybrała się do lasu, by odnaleźć kryjówkę starszych braci jednej z nich. Jednak z wyprawy powróciły tylko dwie dziewczynki...Alice ma przyjaciółkę, która jest dla niej jak starsza siostra i chłopaka, którego kocha. Ma pracę i wielu znajomych. Wybiera się na uniwersytet. Czego więcej potrzeba do szczęścia? Jednak pewnego dnia, w jej uporządkowane życie ponownie zakrada się strach i powracają wspomnienia od których chciałaby uciec.

Co łączy tytułową Jennifer i Alice?
Czy można całkowicie odciąć się od przeszłości?
Jak uciec przed koszmarem?Książkę czyta się jednym tchem. Podobał mi się sposób, w jaki autorka poprowadziła losy bohaterów. Ich wybory, zachowania i opisywane uczucia są po prostu prawdziwe, nie ma w nich sztuczności i udawania. Są to postaci, w których istnienie możemy uwierzyć.

Do przeczytania zachęcam wszystkich nastolatków, którzy lubią trzymające w napięciu historie. Zapewniam, że nie będziecie się nudzić!


Ania, 15 lat


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Stentor.

2 komentarze:

  1. Wydaje się być fajna. Ale nastolatką już nie jestem więc nie wiem czy przypadłaby mi do gustu :) Ale będę mieć na oku tą książkę :) Zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Postaram się przeczytać. Ania zachęciłaś mnie !!!

    OdpowiedzUsuń