tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 listopada 2012

"James May i jego wspaniałe maszyny" – James May - recenzja


James May, brytyjski dziennikarz oraz współpracownik i prezenter Top Gear, wraz z producentem filmowym Philem Dollingiem pokazał, że wydanie ciekawej książki może być naprawdę łatwe. Miałam okazję przeczytać wyniki ich pracy i oceniam je bardzo pozytywnie.

W niniejszej książce autor przedstawia wybrane przez niego wynalazki z ubiegłego stulecia, które miały niesamowicie ogromny wpływ na nasze życie, choć tak naprawdę nie jesteśmy tego świadomi. Bo, przyznajmy szczerze, jak często zdarza nam się zastanawiać nad początkami telewizji, samochodu czy żarówki? 

Jako ,,dzieciom cywilizacji’’ nie było nam dane żyć w czasach przed wynalezieniem i rozprowadzeniem na szeroką skalę tych urządzeń, dlatego wydaje nam się, że istniały od zawsze. Otóż nie. Lata temu życie wyglądało zupełnie inaczej. Skąd wziąć wiedzę na ten temat? Na przykład z tej książki.
                
Dowiemy się z niej między innymi o pierwszych lotach na księżyc, przeszczepach lub zasadach budowania wieżowców. Znajdziemy masę ciekawostek powszechnie nieznanych, a do tego doprawionych dowcipem, dzięki czemu nie są one suchymi faktami. 

Jedynym minusem jest obecność wielu technicznych szczegółów, czasem niezrozumiałych, ale w gruncie rzeczy książkę czyta się, jakby oglądało się jeden z programów na kanale Discovery. Dodatkowo plusem są liczne zdjęcia, dopełnienie opowieści autora. 

Osobiście mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jeszcze kilka pozycji w podobnym klimacie, bo  naprawdę dobrze się bawiłam przy czytaniu.

Dori, 17 lat

Za rozrywkę w trakcie lektury dziękuję Wydawnictwu Insignis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz