tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 listopada 2012

"Otchłań. W potrzasku" - Alexander Gordon Smith - recenzja


Alexander Gordon Smith (urodzony w 1979, w Anglii) autor powieści fantasy dla dzieci i młodzieży. Jego debiutancką książką był poradnik twórczego pisania, a pierwszymi powieściami seria „Wynalazcy”.

Otchłań. W potrzasku - Alexander Gordon Smith
„Otchłań. W potrzasku” to  historia siedemnastoletniego Alexa Sawyer’a, złodzieja, który zostaje wrobiony w morderstwo przyjaciela. Dostaje wyrok w więzieniu dla nastolatków skazanych na dożywocie. Ukryta wiele kilometrów pod ziemią, zapomniana przez świat, Otchłań rządzi się własnymi prawami. Tu o życiu i śmierci decydują młodzieńcze gangi, nieludzcy strażnicy, psy-mutanty i bezduszny (dosłownie?) Naczelnik. Praca ponad siły, głodowe racje żywności i ciągły strach sprawiają, że mało kto dożywa pełnoletniości. Nikomu także nie udała się ucieczka.


W tym miejscu Alex znajduje przyjaciół. Mając w pamięci wspomnienia o świecie na powierzchni, decydują się dokonać niemożliwego – uciec z dna piekieł.
Książka ukazuje życie w odizolowanym świecie, gdzie nie ma miejsca na litość. Pokazuje walkę z bezsensownym okrucieństwem, to aby nie ulegać nawet wtedy, gdy na pozór nie ma już nadziei. Opowiedziana z punktu widzenia nastoletniego chłopaka, napisana jest prostym językiem a jednocześnie przerażająco prawdziwie.
Naprawdę serdecznie polecam tę powieść każdemu – niezależnie od wieku, płci, wykształcenia. Przeczytałam ją jednym tchem i niecierpliwie czekam na kolejne części!
Maggie, 14 lat

Za pasjonującą powieść dziękuję Wydawnictwu Otwarte. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz