tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 listopada 2012

"Paleta Leonarda" - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzja„Paleta Leonarda” to już trzecia książeczka z serii „Tajemnice Słynnych Ludzi”, która wpadła w moje ręce. Tym razem, tytuł nie brzmi tajemniczo - w końcu każde dziecko wie, kim był Leonardo da Vinci!


Marudna Hesia i wiecznie poszukujący przygód Darek ponownie odwiedzają stragan pana Bibelota w nadziei na odnalezienie jakiegoś tajemniczego, niedrogiego przedmiotu, który chłopiec mógłby dodać do swojej kolekcji. Tym razem rodzeństwo dość szybko odnajduje w stosie różności drewnianą paletę, która wzbudza ich zainteresowanie. Jak się okazuje, należała niegdyś do samego mistrza Leonarda.

Paleta LeonardaTak rozpoczyna się wielka „podróż” śladami twórcy…

Czytelnik śledzi przygodę Hesi i Darka czytając opowiadanie umieszczone na białych stronach. Poszerza ono jego wiedzę o artyście, jego działach i o sztuce w ogóle, jednak żądny większej ilości informacji odkrywca może skorzystać z „fioletowej części” książeczki. Znajduje się w niej maksimum wiadomości przedstawionych w bardzo ciekawy i prosty sposób. 

Dlatego uważam, że opowieści z tej serii najlepiej czytać z młodszym rodzeństwem - zawsze możemy odkryć coś nowego o interesującej nas postaci - coś o czym do tej pory wręcz nie mieliśmy pojęcia…

Opowieść o Leonardzie polecam wszystkim czytającym - Małym i Dużym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej :)

Pozdrawiam, 
Ania, 15 lat

Za przypomnienie postaci Leonarda da  Vinci dziękuję Wydawnictwu Jedność.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz