tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 listopada 2012

"Piątek trzynastego" - Agata Bizuk - recenzjaAgata Bizuk jest początkującą pisarką. Jej pierwsza książka to „Piątek trzynastego”, który został wydany w tym roku. Autorka opisuje przygody Marty, trzydziestoletniej Polki, na emigracji.

Piątek trzynastego - Agata Bizuk
Marta mieszka w Wałbrzychu. Ma chłopaka o imieniu Dawid. Niestety czuje się samotna, gdyż jej druga połowa pracuje w Stanach. Młoda para widuje się bardzo rzadko. Dziewczyna nie chce dłużej siedzieć bezczynnie i utrzymywać się tylko i wyłącznie z pieniędzy Dawida. Intensywnie zaczyna poszukiwać pracy. W dobie kryzysu nie jest to jednak łatwe. Po mozolnych poszukiwaniach wpada na pomysł wyjazdu. Pyta swoją starszą siostrę Monikę, czy mogłaby się u niej zatrzymać. Monia niechętnie wyraża zgodę.Tak więc postanowione! Marta wyjeżdża do Irlandii, gdzie chce podjąć jakąkolwiek pracę. Pomimo licznych przeciwności losu dziewczynie udaje się znaleźć zatrudnienie w restauracji. Doświadczeni pracownicy tej firmy okazują się być bardzo życzliwi dla nowej współpracowniczki. Marta jest zadowolona z wyjazdu do Dublinu. Jednak wciąż prześladuje ją pech. Po paru miesiącach pracy szef wyrzuca ją z dnia na dzień. Dziewczyna załamana, ponownie rozpoczyna szukanie pracy, w międzyczasie ubiega się o zapomogi. Na dodatek zła sytuacja Dawida i kłótnie między jej rodzicami, zmuszają ją do powrotu do ojczyzny.

Jak potoczą się jej losy?
Z kim zwiąże się na stałe?
Kim jest Bartek?
Czy jej rodzice się rozwiodą?
Czy Marta wróci do Irlandii?

Jesteście ciekawi? Zachęcam do czytania!

Książka bardzo ciekawa. Akcja toczy się dość szybko. Wciąż pojawiają się nowi bohaterowie, co sprawia, że ta historia niesamowicie wciąga! Myślę, że każdy zainteresowany wyjazdem za granicę i życiem na emigracji powinien ją przeczytać!

Mika, 18 lat

Wydawnictwu Skrzat dziękuję za pasjonującą książkę.

4 komentarze:

 1. bardzo ciekawa pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka, ciekawa, poszerza horyzonty, a przy tym zabawna, taka babska, jak lubimy

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam jednym tchem! Czekam niecierpliwie na kolejne powieści tej autorki:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczytalam się w niej i przeczytalam w 1 dzien :-) nie pozwolila się odlozyc na polkę :-)

  OdpowiedzUsuń