tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 listopada 2012

"Proroctwo wygnanych magów" - Sarah Silverwood - recenzja


Autorką książki jest Sarah Silverwood (pseudonim-Sarah Pinborough), brytyjska pisarka.

Proroctwo wygnanych magów - Sarah SilverwoodLondyn, 11 listopada 2010 r. Finmere Tingewick Smith siedzi na schodach, na których 16 lat temu znalazł go strażnik sądu. Fin był wtedy noworodkiem, miał przy sobie jedynie kocyk. Przygarnął go sędzia, który zorganizował mu życie w niecodzienny sposób – chłopak chodzi do dwóch szkół, co roku je zmieniając, a raz do roku, w swoje urodziny, ma odwiedzać nieoznakowany budynek i golić starców, którzy tam mieszkają. 

Dziwne, prawda? W dodatku obie placówki bardzo się od siebie różnią – jedna szkoła to zwykłe, państwowe liceum, gdzie uczniowie są, hmmm, powiedzmy niezbyt dobrze nastawieni do nauki, drugie liceum jest ekskluzywne, chodzą do niego same prymusy. 

Lecz tego dnia, w dniu 16 urodzin Fina wszystko się zmienia. Jego opiekun, sędzia Harlequin Brown tuż przed tajemniczą śmiercią wyjawia chłopakowi prawdę – istnieje wiele światów równoległych, po których można się przemieszczać! A Fin musi pomóc uratować te światy, przy okazji odkrywając co nieco ze swojej przeszłości. Uda mu się?

Książka jest pełna zwrotów akcji i tajemnic, które tylko czekają, aby je odkryć. W czasie czytania ani razu się nie nudziłam. Bohaterowie są różni, co jest wielkim plusem – każdy znajdzie jakąś ulubioną postać. Na szczęście główny bohater też nie jest osobą mdłą, co czasami potrafi zepsuć książkę. Zakończenie mi się bardzo podobało – dużo wyjaśniało, ale także wprowadziło kilka nowych zagadek, przez co mam nadzieję na następną część.

Podsumowując, książka bardzo mi się podobała, polecam wszystkim, w szczególności  fanom fantastyki.  

                                                                                                                                  Hedwig, 14 lat

Wydawnictwu Amber bardzo dziękuję za tę książkę.

1 komentarz: