tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 listopada 2012

"Wakacyjna tożsamość" - Lauren Barnholdt - recenzja


Lauren Barnholdt jest autorką kilkunastu książek dla nastolatek, jednak tylko kilka zostało przetłumaczonych na język polski (np. „Cztery prawdy i kłamstwo”). „Wakacyjną Tożsamość” można zaliczyć do kręgu literatury młodzieżowej, jednak myślę, że przypadnie ona do gustu raczej dziewczynom…

Wakacyjna tożsamość Devon Delaney - Lauren BarnholdtWakacje Devon Delaney przedstawiały się okropnie. Nie zapowiadało się, żeby miała gdziekolwiek wyjechać, jednak perspektywa siedzenia w mieście nie byłaby najgorsza… Problem w tym, że jej rodzice, w których związku od dawna coś się nie układało, postanowili przeznaczyć urlop na naprawienie starych błędów, co z kolei pociągnęło za sobą konieczność wysłania nastolatki i jej młodszej siostry Katie, na całe wakacje do domu babci. Nie było tak źle - Devon udało się pozyskać przyjaźń wesołej Lexi, przy której zapomniała o problemach związanych z rodzicami.

Jednak pierwszego dnia w szkole Devon przeżywa prawdopodobnie największe zaskoczenie w swoim życiu. W drzwiach klasy staje Lexi.

 Początkowo dziewczyna nie zdaje sobie nawet sprawy jak wielki problem oznacza przeprowadzka wakacyjnej koleżanki, jednak po kilku minutach dociera do niej straszna prawda - w wakacje okłamała Lexi, jakoby była jedną z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. O zgrozo… ośmieliła się nawet łgać o swoim rzekomym związku z najprzystojniejszym w niej chłopcem…

Najbliższe tygodnie życia Devon zmieniają się w jedno pasmo kłamstw i nieszczerości… Jak w tym wszystkim odnajdzie się ona sama, i jaki udział w całej sprawie będzie miała jej najlepsza przyjaciółka- Melissa?

Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu i chociaż cała powieść jest raczej w stylu tych, które czytałam będąc w podstawówce, to już kilka pierwszych stron zachęciło mnie do kontynuowania lektury. Dzięki odpowiedniemu dobieraniu słów w opisach przeżyć, czytelnikowi łatwo jest wczuć się w rolę głównej bohaterki i zrozumieć co przeżywa.

Książka Lauren Barnholdt to lektura idealna dla dziewczyn mieszczących się w przedziale wiekowym 11-13 lat. Jeśli masz ochotę poznać Devon i jej problemy, zachęcam do czytania!

Ania, 15 lat
Za sympatyczną lekturę dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

1 komentarz:

  1. Eee ja juz chyba wyrosłam z takich książek :) Zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń