tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 grudnia 2012

„Czworo i kości” - Kazimierz Szymeczko - recenzja

Kazimierz Szymeczko urodził się w 1965 roku w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia jest polonistą (studiował na Uniwersytecie Śląskim). Obecnie pracuje, jako bibliotekarz. Inne jego powieści to m.in:     "Święty w kapeluszu”, „Milion w pięć dni”, a także „Tajemnica jednej nocy”.


Czworo i kości - Kazimierz SzymeczkoKsiążka pt. „Czworo i kości” jest przede wszystkim adresowana do nastolatków. Porusza ważny problem – uzależnienia od gier. 

Zosia, Patryk, Kamil i narrator rozpoczynają naukę w liceum. Są przyjaciółmi od gimnazjum i często urządzają tak zwane sesje, podczas których grają w gry RPG. Sytuacja zmienia się, kiedy poznają Tomka, kolegę z klasy, który również jest zagorzałym fanem świata fikcyjnego. Jednakże spotkania przyjaciół nie dają mu satysfakcji. Uzależnionemu Tomkowi coraz trudniej wrócić do świata rzeczywistego.

Książka ta ma za zadanie nie tylko nas zrelaksować i umilić czas. Autor uzmysławia czytelnikowi, że tak powszechny wśród młodzieży problem - z pozoru błahy - nie jest wcale taki prosty do rozwiązania. Wchodzenie w dorosłość to nie tylko zabawa i przyjemności. Ukazane są realia życia młodych ludzi. Wydaje mi się, iż autorowi udało się realistycznie przedstawić problemy społeczne. 

Po przeczytaniu książki długo nachodziły mnie różne refleksje – lubię powieści z ukrytym dnem. Polecam tę książkę wszystkim nastolatkom.


Kamila 15 lat


Za chwile spędzone z książką dziękuję Wydawnictwu Literatura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz