tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 grudnia 2012

"I ty zostaniesz matematykiem" - David Wells - recenzjaCóż, to już trzecia moja recenzja książki matematycznej, druga - książki napisanej przez Davida Wells’a. Niestety ... muszę przyznać, że ta książka jest tak samo dobra jak wszystkie poprzednie, a może nawet lepsza.

I ty zostaniesz matematykiemDlaczego?

Po pierwsze wydanie – świetne; twarda okładka, przejrzysty tekst, świetne ilustracje (chociaż niektóre mogłyby być kolorowe) wszystko dobrze złamane.

Po drugie – treść merytoryczna jeszcze bardziej niż w poprzednich książkach nastawiona na człowieka opornego w stosunku do matematyki. Wszystkie zagadnienia przedstawione są w sposób prosty do zrozumienia nawet dla laika. David Wells świetnie pokazuje, że matematyka to nie czysta abstrakcja, a sposób na opisywanie otaczającej nas rzeczywistości.

Po trzecie – dla osób, które lubią wyzwania, zostawiono w tej książce bardzo wiele niedopowiedzeń, które czytelnik sam może rozwiązać, bądź pójść na łatwiznę i zaglądnąć do odpowiedzi (ale co to za frajda :P).

Po czwarte – rozdział „Gry matematyki” oraz „Tworzenie nowych gier matematycznych”! (jak przeczytacie, to zrozumiecie dlaczego to jest argument :)

Po piąte – bo każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu jest matematykiem, a ta książka pozwala sobie uświadomić jak wiele rzeczy w świecie da się lepiej zrozumieć dzięki matematyce.

Polecam, bo warto przeczytać tę książkę. Warto poszerzać swoje postrzeganie świata także w sposób matematyczny. Opornym matematycznie może ta książka pozwoli się przełamać. Generalnie po przeczytaniu tej pozycji na pewno wyjdziecie na plus. Będziecie mogli się też podzielić ze znajomymi paroma ciekawymi matematycznymi szczegółami.


Deaveroman, 19 lat


Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za bardzo ciekawą pozycję.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz