tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 3 stycznia 2013

„Biała izba” - Monika Gałgan - recenzjaZastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie osoby, z pozoru normalnej, takiej jak wszyscy, ale jednak innej? Osoby, która wyczuwa ciągłe zagrożenie. Osoby, która widzi nieznanych ludzi, którzy tak naprawdę nie istnieją, słyszy ich głosy. Jeśli jesteście tego ciekawi, przeczytajcie thriller psychologiczny Moniki Gałgan, „Biała izba”.

Biała izba - Monika GałganAmanda od dzieciństwa była dziwnym dzieckiem. Dziwnym – ponieważ wybucha śmiechem na pogrzebie, nie umie nawiązywać kontaktów z ludźmi. Jako nastolatka poznaje Darka, swojego chłopaka – niestety nikt nie podziela jej radości. Powód jest jeden – nikt oprócz dziewczyny go nie widzi. Mimo niepowodzeń i różnych, nieracjonalnych sytuacji, Amanda postanawia ułożyć sobie życie. Osiąga dobre wyniki w nauce i dostaje się na wymarzone studia do Krakowa. Ale od tej chwili zaczyna się robić coraz mroczniej, a chora wyobraźnia dziewczyny coraz bardziej daje o sobie znać…

Książka ma około sto stron, ale to wystarczyło, aby pochłonąć swą historią czytelnika. Mimo iż jest to thriller psychologiczny dla mnie jest to bardziej „psychologiczny” niż „thriller". Autorka uwydatniła niewielką granicę między rzeczywistością a fantazją. W pewnym momencie zaczynałam się zastanawiać, co i kto w tym świecie jest prawdziwe. Nie można mieć pewności do niczego.

Nie jest to znana książka, a uważam, że zasługuje na to, aby mieć większe grono czytelników. Autorka idealnie wgłębiła się w istotę ludzkiej duszy. Monolog bohaterki powoduje nawiązanie więzi pomiędzy nią, a czytelnikiem. Książka ukazuje świat Amandy zupełnie inny niż ten, który mamy na co dzień – pozbawiony jakiegokolwiek rozumu. Dominuje tutaj szaleństwo. 

Książkę czyta się jednym tchem. Zaskakujący koniec dostarcza nam w końcu brakujących elementów układanki. Polecam tę książkę osobom, które lubią takie psychologiczne pozycje.


Kamila,15 lat

Pani Monice Gałgan dziękuję za książkę przesłaną do recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz