tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 stycznia 2013

"Syrenia Rafa" - Rosie Banks - recenzjaCzwartą częścią serii „Magiczne Królestwo” jest książka pt. „Syrenia Rafa” autorstwa Rosie Banks. Jest to lektura przeznaczona szczególnie dla dziewczynek w wieku od 7 do 10 lat.

Magiczne Królestwo 4. Syrenia RafaW książce opisane są przygody trzech przyjaciółek Eli, Zuzy i Jaśminy.  Dziewczynki posiadają magiczna szkatułkę, przy pomocy której mogą się kontaktować z Magicznym Królestwem. 

Gdy dzieje się coś złego w czarodziejskim świecie, wówczas dziewczynki proszone są o pomoc w rozwiązywaniu problemów. Największym utrapieniem Magicznego Królestwa i dobrego króla Wesołka jest jego zła siostra Jej Złośliwość. 

Tym razem wredna czarownica zaatakowała Syrenią Rafę, miejsce życia syrenek. To tam udały się Ela, Zuza i Jaśmina, by odnaleźć piorun Jej Złośliwości i wziąć udział jako sędziowie w festiwalu piosenki „Głos Oceanu”. Przez chwilę dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe syrenki, gdyż perła życzeń dała każdej z nich syreni ogon.

Książka zwraca uwagę kolorową i błyszczącą okładką. Druk jest duży i wyraźny, w środku znajduje się wiele ilustracji.  Niestety są to obrazki czarno-białe, a dla małych czytelników dużo ciekawsze byłyby kolorowe rysunki.

Polecam tą książkę wszystkim dzieciom, które ciekawe są przygód trzech przyjaciółek.

Tilia, 15 lat  

Za przygody Eli, Zuzy i Jaśminy dziękuję Wydawnictwu Hachette.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz