tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 1 lutego 2013

„Anielskie sprawki” - Agnieszka Przywara - recenzja


„Anielskie sprawki” to książka autorstwa Agnieszki Przywary. Została napisana w ramach konkursu zorganizowanego przez Centrum Zdrowia Dziecka, który zwyciężyła!

Anielskie sprawki - Agnieszka Przywara
Utwór jest zbiorem kilkunastu opowiadań. Główną bohaterką jest ośmioletnia dziewczynka, która przez to, że ma chore serce, nie może spędzać czasu tak jej rówieśnicy. Muszelka nie może biegać, skakać ani bardzo się wysilać. Na dodatek dużo czasu spędza w szpitalu. Przez to dziewczynka nie ma wielu koleżanek, za to poznaje innych przyjaciół.


W każdym rozdziale Muszelkę odwiedza aniołek, który przychodzi do niej ze swoimi problemami i troskami. Dziewczynka, na ile tylko potrafi, pomaga swoim małym przyjaciołom.

Muszelka jest bardzo rozsądną, poważną i grzeczną dziewczynką. Zaskakujące jest jej dojrzałe postrzeganie świata. Choć tęskni za „normalnym” życiem, nie narzeka i cieszy się każdym dniem. Widać, że bohaterka bardzo kocha, szanuje i martwi się o swoich rodziców. Zawsze ciepło i radośnie o nich mówi.

Należy, również zwrócić uwagę na fantastyczne wydanie książki. Kolorowe ilustracje aniołków, namalowane przez Zofię Zabrzeską idealnie odzwierciedlają opis i wyobrażenie postaci. Dodatkowo uwagę przykuwa estetyka książki: twarda okładka, ciekawe obramowania stron.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim małym czytelnikom. Jest to utwór, który pokazuje inne spojrzenie na świat, jak również podkreśla, że jeśli my będziemy dobrzy dla innych, to oni odwdzięczą nam się tym samym.

Tilia, 15 lat


Wydawnictwu WAM dziękuję za anielskie opowieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz