tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 20 lutego 2013

"Carte blanche" - Jeffery Deaver - recenzja


Carte blanche - Jeffery Deaver
Jeffery Deaver to autor wielu bestsellerowych powieści sensacyjnych. Swoim dorobkiem zapracował sobie na przywilej dołączenia do grona spadkobierców dziedzictwa Iana Fleminga, i opisania kolejnych przygód Jamesa Bonda. 

Wszystko zaczyna się, kiedy służby specjalne deszyfrują wiadomość o mającym wkrótce nastąpić zamachu, katastrofalnym w skutkach. Pierwszym podejrzanym staje się Irlandczyk, jednak szybko okazuje się, że nie działa sam. We wszystko wmieszany  jest właściciel firmy zajmującej się utylizacją śmieci, tylko jaki to ma sens? I gdzie tu potencjalne niebezpieczeństwo? 

Niezastąpiony agent, nie boi się igrać z ogniem, jeżeli tylko doprowadzi to do szczęśliwego zakończenia. Tropem swoich celów trafia do Kapsztadu, gdzie wszystko zaczyna się pozornie wyjaśniać. Co jednak jeśli wszystko od początku wyglądało inaczej? 

Jeffery Deaver w książce Carte blanche, jak zwykle staje na wysokości zadania. Fanów przyzwyczaił już do swojej wszechstronnej wiedzy na różne tematy, i niewiarygodnego stylu, który ustawia go w czołówce współczesnych pisarzy sensacyjnych. Dodając do tego wszystkiego postać Jamesa Bonda, staje się oczywiste, że oto przed nami czterysta siedemdziesiąt stron emocji. 

Jest to świetna opowieść, osobiście nie zauważyłam nawet kiedy ją przeczytałam, zafascynowana toczącą się akcją. Polecam książkę zarówno fanom Deavera czy Bonda, jak i tym którzy swoją przygodę z którymś z panów dopiero planują zacząć, możliwe, że po przeczytaniu tej recenzji :).  


Ciri, 15 lat


Wydawnictwu Albatros dziękuję za rewelacyjną pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz