tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 lutego 2013

"Dziewczyny płaczą" - Jacqueline Wilson - recenzjaJacqueline "Jackie" Wilson  jest pisarką. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła od dziennikarstwa. Jednak zdecydowała się pisać książki dla dzieci.

Dziewczyny płaczą - Jacqueline Wilson
Jej seria "Dziewczyny" ma wiele fanek. Opowiada o problemach dojrzałości takich jak pierwsza miłość, przyjaźnie  Jej głównymi bohaterkami są trzy przyjaciółki: Magda, Ellie i Nadie. Jednak narratorem jest "przygruba" i trochę "kujonowata" Ellie. Jej przyjaciółki są bardziej "na luzie". Magda uwielbia flirtować z chłopakami, a Nadie jest gotką i uwielbia mroczne tematy.W czwartej części "Dziewczyny płaczą" każda z bohaterek przechodzi trudne chwile. Ellie przeżywa zdradę i oszustwo swojego chłopaka Rusella, Magda rozpacza po śmierci chomiczka, a Nadie pisze listy z nieznajomym Elisem. Dziewczyny czasami się kłócą, ale w końcu zawsze się godzą. Jednak nie tym razem. Na pewnej imprezie Ellie widzi jak jej chłopak całuje się z Magdą. Po tym wydarzeniu pragnie zerwać wszystkie kontakty z nimi. 

Czy to jednak się uda? 
A może się jednak dogadają?

Tego dowiecie się z "Dziewczyny płaczą". Książka jest bardzo dobrze napisana, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Dla mnie jest ona bardzo ciekawa, przez swoje życiowe sytuacje. Dzięki temu mogą się wczuć w akcję książki i niemal stać się którąś z jej bohaterek.

                                                                              Serdecznie polecam wszystkim dziewczynom.
                                                                                                                                        Dydelf, 14 lat.


Wydawnictwu Media Rodzina dziękuję za fajną książkę.

1 komentarz:

  1. O ciekawe:) Fajnie ze mozna przeczytac u Ciebie jakie ksiazki sa na topie,dzieki:)

    OdpowiedzUsuń