tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 8 lutego 2013

"Świadectwo Judasza" - Rainer M. Schröder - recenzja


Świadectwo Judasza - Rainer M. SchröderRainer M. Schröder to niezwykle interesująca postać i jeden z najbardziej znanych niemieckich autorów powieści historycznych i przygodowych dla czytelników w każdym wieku.

Koniec XIX wieku. Bogaty Lord poszukuje śmiałków,  aby powierzyć im ważne zadanie, którym jest odnalezienie Ewangelii Judasza. Poszukiwania mają się odbywać według zapisków z notesu jego brata. Chętnymi do tego arcytrudnego zadania są : Alistar McLean – młody chłopak, którego najlepszym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest hazard, a jego największą wadą - prawie ciągłe wpadanie w tarapaty. Harriet Chamberlain jest artystką cyrkową, szczyci się wielką umiejętnością rzucania nożami. Byron Bourke – młodzieniec o wielu zainteresowaniach, posiadający bardzo dużą wiedzę, a zarazem cały „mózg” tego projektu i mistrz w rozszyfrowywaniu tajnych wiadomości. Horiato Slade – włamywacz i złodziej, który posiada wielki talent plastyczny. Każdy z naszych bohaterów jest inny, należy do rożnych społeczności. Na początku jak nieznajomi, mają problem by się dogadać, ale czas i przygody, pomagają im się zaprzyjaźnić. 

Nasza czwórka na swojej drodze spotkała, wiele pomocnych im osób, jak również czyhały na nich niebezpieczeństwa. Hrabia Dracula chciał uwięzić ich na zamku i wypić ich krew.

Ale czy uda im się odnaleźć stare zapiski?
Czy tylko oni szukają starych notatek, czy ktoś może im w tym przeszkodzić?
Jak będzie wyglądać zakończenie owej książki?

Aby odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, sięgnijcie po książkę „Świadectwo Judasza”.

Lektura bardzo mi się podobała, zawierała fragmenty historyczne jak i przygodowe. Czyta się ją szybko, z zaciekawieniem. Książkę w dużej mierze chciałabym polecić przede wszystkim młodzieży, ale również osobom dorosłym, zafascynowanym historią.

Życzę miłego czytania
Klaudii, 13 lat

Za ciekawą powieść dziękuję Wydawnictwu Telbit.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz