tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 lutego 2013

"Ucieka tylko jedzenie" - Peter Allison - recenzja


Peter Allison jest autorem niesamowitej książki pt. „Ucieka tylko jedzenie”. 

Ucieka tylko jedzenie -  Peter Allison
Autor opisuje w niej autentyczne historie związane z jego pracą jako przewodnika safari w Afryce. Zajęcie, któremu się oddaje jest jego wielka pasją. Z każdego słowa książki możemy odczytać fascynację Allisona przyrodą dzikiej Afryki. Pracując kilkadziesiąt lat jako przewodnik, między innymi w Republice Południowej Afryki i Botswanie, poznał zwyczaje dzikich zwierząt oraz nauczył się rozpoznawać rośliny. Jego praca polega na pokazywaniu turystom zwierząt, ptaków, roślin. Opowiada o zwyczajach drapieżników i obserwowaniu ich w trakcie polowania, odpoczynku czy też zabawy.


Autor przytacza wiele ciekawych historii związanych z jego pobytem w Afryce. Jedna z nich opowiada o miodożerze, który pewnego dnia pojawił się na kempingu i nie chciał go opuścić. Obecność dzikiego zwierzęcia wśród ludzi jest dla nich niebezpieczna. Żeton, bo tak otrzymał na imię miodożer, nie dość, że nic złego mieszkańcom nie zrobił, to jeszcze na swój sposób zaopiekował się autorem. 

Jak tego dokonał? Przeczytajcie , i przekonajcie się, że warto sięgnąć po tę lekturę.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, autor opowiada w sposób barwny i ciekawy swoje przygody, a jest ich naprawdę dużo. Z sympatią wyraża się również o afrykańskich przyjaciołach.
Autor zamieścił w książce kilkanaście zdjęć przedstawiających dzikie zwierzęta i to między innymi one sprawiają, że książka jest taka interesująca.     

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim fanom Afryki oraz jej dzikiej przyrody. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat tego rejonu świata!

Serdecznie polecam.
Tilia, 15 lat

Za  miłe chwile z książką dziękuję  Wydawnictwu Hachette.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz