tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 marca 2013

"Po szóste nie odpuszczaj" - Janet Evanovich - recenzja


Janet Evanovich to popularna amerykańska pisarka i autorka wielotomowego cyklu książek o Stephanie Plum – szalonej łowczyni nagród. W Polsce szósta część serii właśnie wchodzi do księgarń.

Stephanie Plum najpierw musi przekonać kobietę do zejścia z mostu, powstrzymując ją przed samobójstwem (z powodu majtek!), a później dowiaduje się, że jej dawny trener i mentor, tajemniczy Komandos został oskarżony o morderstwo. A to tylko początek kolejnego dnia z życia dziewczyny, której codziennym zajęciem jest łapanie zbiegów i dostarczanie ich przed wymiar sprawiedliwości.


Łowczyni nagród nie chce uwierzyć w winę mentora i postanawia mu pomóc. Komandos, były żołnierz, to samotny wilk i najemca, którego metody walki z przestępczością mogą budzić kontrowersje. Czy oskarżenie o morderstwo przerodzi się w pojedynek uczeń kontra mistrz? Stephanie nie chce do tego dopuścić i zajmuje miejsce u boku Komandosa.

„Po szóste nie odpuszczaj” to historia o pościgach za zbiegami, wspinaczkach na drzewo (i upadkach z drzewa) i śledzeniu handlarzy bronią. Opowiada jednak nie tylko o kryminalnym aspekcie życia łowczyni, ale i o jej perypetiach miłosnych oraz przygodach związanych ze zwariowaną babcią Mazurową, która właśnie otrzymała prawo jazdy (czy to aby na pewno bezpieczne?!) i żarłocznym psem Bobem.

Czy Stephanie uda się udowodnić niewinność Komandosa?

Przeczytajcie koniecznie książkę Janet Evanovich, zrozumiałą również dla tych, którzy nie spotkali wcześniej głównej bohaterki. Szalone przygody, przystępny, często kolokwialny język i szybka akcja gwarantują świetną rozrywką. Książka wciągająca i przezabawna.

Uwaga: uzależnia!

Pauline Veronique, 17 lat


Za kolejne przygody S. Plum dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.

1 komentarz:

  1. To fakt - uzależnia jak żadna inna:) Na chandrę doskonała, choć 'czwórka' podobała mi się najbardziej. Ale co by nie mówić Evanovich trzyma poziom. Zobaczymy co będzie dalej. Już nie mogę się doczekać!!!

    OdpowiedzUsuń