tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 26 kwietnia 2013

„Dziewczyny się odchudzają" - Jacqueline Wilson - recenzjaKsiążka jest kolejną częścią przygód dziewczyn Magdy, Nadine i Ellie. Pani Jacqueline Wilson napisała całą serię, a kolejne części "Dziewczyny się odchudzają" to:  "Dziewczyny się spóźniają, "Dziewczyny płaczą".

Dziewczyny się odchudzają - Jacqueline WilsonTym razem jest to książka poruszająca bardzo ważny i często spotykany problem u wielu nastolatek - bulimia! 
Bulimia  to  zaburzenie odżywiania, jednak z tą różnicą, że osoby chore na bulimię (najczęściej dziewczyny) mają napady, podczas których zdołają opróżnić całą lodówkę. Oczywiście potem wszystko zwracają. Przyczynami tej choroby są tak samo, jak w  przypadku anoreksji, beznadziejne stosunki z rówieśnikami, problemy w domu, a czasami zdarza się tak, że te osoby chcą po prostu zwrócić na siebie uwagę.
I właśnie w bulimię popadła Ellie, która zazdrościła swoim przyjaciółkom figury. Czy było warto? Chciała być taka sama jak one chuda, nie musieć z każdym razem w sklepie prosić o rozmiar większy niż dziewczyna w jej wieku powinna mieć czyli L . 

"Dziewczyny się odchudzają" to typowa "młodzieżówka". Nie sadzę  żeby dorosły czytelnik był nią zainteresowany, choć warto. Książka powinna przestrzegać też rodziców, by obserwowali dzieci i rozmawiali z nimi, nim będzie za późno i dziecko popadnie w jedną z tych strasznych chorób jakimi są bulimia czy anoreksja.TUTAJ możesz przeczytać fragment książki. Serdecznie zapraszam do lektury

Lily, 17 latZa możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

1 komentarz:

  1. Czytałam całą serię w gimnazjum i do tej pory te książki pamiętam.

    OdpowiedzUsuń