tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 kwietnia 2013

„Jeśli się nie obudzę” - Javier Yanes - recenzja


„Jeśli się nie obudzę” – to książka napisana przez Javiera Yanesa, który z wykształcenia jest dziennikarzem i biologiem.

Jeśli się nie obudzę - Javier YanesKażdy z nas ma wiele wspomnień z dzieciństwa i zazwyczaj w głowie zostają te najbardziej barwne, wesołe lub wyjątkowo przykre. W tej książce opisane są  przygody trójki braci, którzy ani chwili nie potrafili usiedzieć w miejscu.

Miguel - najstarszy z braci, który w dniu swojego ślubu przypomina sobie całe swoje dzieciństwo, jako dziecko miał głowę nabitą pomysłami mrocznych opowieści o piratach lub jakiś innych przerażających stworach. Wciąż wyciągał swoich braci z domu, by wykonać „tajną misję”. 

Cała trójka chłopców -Tonio, najmłodszy Nico oraz Miguel wciąż byli w ruchu i ani przez chwilę nie potrafili nie planować swoich tajnych misji. Choć jedna z wypraw bohaterów skończyła się tragicznie, nie żałowali oni niczego. Za nic w świecie nie zamieniliby chwil spędzonych wspólnie na zabawie, choć oczywiście żal, że to, co dobre się już skończyło, pozostał.

Czytając tę książkę miałam niesamowitą ochotę przenieść się w sam środek akcji i uczestniczyć z tymi chłopcami  w ich przygodach. Ta powieść jest pełna przygodowych wątków, ale również ukazane są w niej pierwsze nieporadne kroki nastolatków w stosunku do dziewczyn. Piękne przedstawione  są również relacje chłopców, którzy jako bracia wspierali się, pomagali sobie wzajemnie i wygłupiali się razem.

Akcja książki wciąga od pierwszych stron, aż po ostatnie, a to za sprawą szybko biegnącej akcji i wielu zabawnych scen.

                                                                                                                                               KaeS, 16 lat

Za ciekawą książkę dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz