tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 30 kwietnia 2013

"Sprawa Colliniego" - Ferdinand von Schirach - recenzja


Ferdinand von Schirach to niemiecki prawnik i pisarz, którego dzieła trzymają się tematyki łamania prawa i wymiaru sprawiedliwości. Nie inaczej dzieje się w ,,Sprawie Colliniego’’, książki porównywanej do głośnego ,,Lektora’’ autorstwa Bernharda Schlinka.
Sprawa Colliniego - Ferdinand von Schirach            
Akcja rozpoczyna się morderstwem. Pewnego dnia Collini wchodzi do hotelu, zabija osiemdziesięciopięcioletniego staruszka, a następnie w spokoju czeka na przybycie policji. Wydaje się, że jego wina jest oczywista i nie ma szans na jakiekolwiek pozytywne zakończenie jego sprawy, niemniej jednak świeżo upieczony adwokat Leinen postanawia podjąć się obrony Colliniego. Wie, że ma przed sobą trudną rozprawę i od początku stoi na przegranej pozycji, ale nie poddaje się i postanawia doprowadzić wszystko do końca. Sytuację utrudnia fakt, że zamordowany był dziadkiem jego przyjaciółki, u którego Leinen spędzał wiele czasu. Jak może bronić mordercę i jednocześnie nie stracić ukochanej osoby?
            
Jednak zagłębiając się coraz bardziej w sprawę, Leinen dociera do zastraszających wydarzeń z przeszłości, które mogą rzucić nowe światło na zachowanie Colliniego i pokazać, że jego ofiara nie była taka święta, jak to się wszystkim wydawało…
            
Mimo prostego stylu pisania i braku rozbudowanych opisów czy środków stylistycznych, książkę czyta się niesamowicie dobrze, co więcej, trzyma ona w napięciu od początku do końca. Nie jest typowym kryminałem, bardziej spojrzeniem na zachowanie ludzi i rzeczy, które popychają ich do rzeczy tak okrutnych jak morderstwo. Zdecydowanie warta przeczytania.

Dori, 17 lat

Wydawnictwu W.A.B. dziękuję za ciekawą książkę.

2 komentarze:

 1. " Piąta fala pożądania" M.Nowickiej to bardzo ciekawa, erotyczna opowieść o osobach w różnym wieku, zainteresowaniach , których łaczy jedno : SEKS. Ta książka budzi emocje i działa na zmysły i fantazje człowieka.
  Wciąga od pierwszej, aż po ostatnią stronę. Pokazuje wydarzenia, które mogą przydażć się każdemu, nawet Tobie, co sprawia, że czujemy się bohaterami książki, dajemy się ponieść wodzom wyobraźni, dzięki czemu czytanie staje się czystą przyjemnością.
  Gorąco Polecam :
  http://org-aport.com/book19783562.php

  pozdrawiam : natalia977

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z opinią wyżej!Świetna książka. Przekaz trafia do czytelnika,rozbudzając w nim wyobraźnię danego momentu w powieści. Są w niej zawarte przygody seksualne wielu kobiet, w różnym wieku, z różnych zakątków świata. Możemy pod tym względem poznać ich kulturę. Wykreować swój własny pogląd na sprawy związane z naszą seksualością. Na prawdę gorąco polecam,warto przeczytać: http://org-aport.com/book19783562.php

  OdpowiedzUsuń