tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

"Tunele. Spirala" - Roderick Gordon, Brian Williams - recenzja

„Tunele. Spirala” to piąta część przygód Willa, Chestera, Drake’a i Elliott.

Rebelianci próbują zatrzymać Styksów, których celem jest zniszczenie ludzkiej cywilizacji za pomocą śmiercionośnego wirusa. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny spisek Styksów – kobiety z tej rasy szykują dla ludzi naprawdę niemiłą niespodziankę…

Tunele. Spirala - Roderick GordonDo czwórki głównych bohaterów dołącza Stephanie, wnuczka jednego z buntowników. Dziewczyna różni się od reszty bohaterów, wydaje się być snobistyczną, zakochaną w sobie nastolatką, która nie ma najmniejszego pojęcia o prawdziwym świecie. Stephanie na pierwszy rzut oka jest całkowitym przeciwieństwem Elliott – chłopczycy z zamiłowaniem do broni wszelkiego rodzaju, która prawie od dziecka razem z Drake’em spiskuje przeciwko Styksom. 
Jednak Steph kryje w sobie wiele tajemnic, które sprawiają, że jej postać staje się coraz bardziej fascynująca. 

Czy razem uda im się ostatecznie pokonać wrogów i wyzwolić podziemny świat? 
Jaką role odegrają przyjaciółki demonicznych bliźniaczek, Hermiona i Vane? 
Jak potoczą się losy Barta i Colly? 

Przekonaj się!

Książka „Tunele. Spirala” została napisana przez Rodericka Gordona i Briana Williamsa. Można ją zaliczyć do grona najbardziej oryginalnych powieści przygodowych i fantasy, które ukazały się w ostatnich latach. „Tunele…” wciągają od pierwszej strony i utrzymują napięcie aż do samego końca, chociaż trzy ostatnie rozdziały mogą lekko rozczarować czytelników.

- Mimbla, 15 lat

Za kolejną część serii dziękuję Wydawnictwu Wilga.

1 komentarz:

  1. Witaj! Moje serce również zostało podbite przez tą historię :) Zapraszam do przeczytania mojej recenzji i oczywiście wyrażania opinii :)
    http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/06/tunele.html

    OdpowiedzUsuń