tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 maja 2013

"Fabryka strachu" - Lucy Jones - recenzja


Autorką "Fabryki strachu" jest Lucy Jones. Jest to początkująca pisarka, co można poznać po tym, że nie mogłam znaleźć żadnych informacji na jej temat.:)

Fabryka strachuAndrew biegł alejką, uciekając przed tajemniczym mężczyzną. Po jakimś czasie łapie chłopca za rękę, lecz od razu ucieka przed tajemniczym hałasem…  Andrew ostatnio często miewa takie sny, lecz ten był inny. Po pobudce chłopak zauważa na nadgarstku ślad po dłoni… Ale jakim cudem? Przecież to był tylko sen, prawda?

Główny bohater, Andrew, choć ma dopiero 13 lat, boi się tylko jednej rzeczy – ognia. Pewnego dnia, na targu, chłopak mimo mizernego wyglądu broni siostrę przed 2 razy większym chłopakiem. Wszyscy są tym zaskoczeni, łącznie z Andrew… Prócz pewnej pani, która zaprasza rodzeństwo na swoje stoisko. Tam jej przyjaciel daje im łapacze snów, które oni jednak wyrzucają w drodze do domu. Następnego dnia obydwoje budzą się w obcym pomieszczeniu, z czymś przyczepionym do głowy i nadgarstków. Jest to fabryka strachu, w której dzieci ‘skradzione’ ze snu wykorzystuje się do wytwarzania strachu i koszmarów. 

Jak mają się stamtąd wydostać? 
I co ma z nimi wspólnego znany z przepowiedni Wybawiciel?

Książka jest łatwa do czytania, i choć całość jest przewidywalna, jest tu także pełno zwrotów akcji. Wiek bohatera nie przeszkadza w czytaniu, nie zauważa się, że ma tylko 13 lat. Bohaterowie nie są nudni, każdy jest oryginalny. Nazwy własne są tak skonstruowane, że od razu wiadomo o co chodzi (np. Fabryka Strachu lub Cienistostwory).

Książka mi się podobała, bardzo mnie wciągnęła. Jest to powieść raczej dla nastolatków lubiących grozę. 


Polecam!
Hedwiq, 15 lat


Za chwile z książką dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz