tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 maja 2013

"Kopidoł i Kwiaciareczka" - Kazimierz Szymeczko - recenzja


Kazimierz Szymeczko był znany głównie z opowiadań dla młodszych dzieci, ale zaczął pisać również za powieści dla młodzieży, głównie o rozterkach miłosnych, czy o  trudnościach, z którymi nastolatki najczęściej się spotykają.

Kopidoł i Kwiaciareczka (k)
„Kopidoł i Kwiaciareczka” to właśnie jedna z jego wyjątkowych powieści. Śledzimy losy dwojga bohaterów – Małgosi i Wiktora.


Oboje dobrze się uczymy. Jutro wyniesiemy ze szkoły świadectwa z paskiem i po kilka dyplomów i książek. Listy gratulacyjne dla rodziców i inne miłe upominki. Pochwała nic nie kosztuje, a zasłużona – cieszy. A że tarcia między rodzinami na etatach a prywatną inicjatywą zawsze były, to inna bajka.”

Zaczynają się wakacje. Ale nie dla wszystkich będzie to odpoczynek. Małgosia ma pomagać rodzicom na straganie. Z kolei Wiktor będzie dorabiał w zakładzie pogrzebowym ojca. Jeszcze w szkole „wpadają” na siebie i od tej pory już ciężko im się rozstać. Jednak chłopak wszczyna bójkę i w ramach pokuty ma się zgłosić na wolontariat w ośrodku Caritasu. A ponieważ Małgosia nie może oprzeć się błękitowi jego oczu, idzie w jego ślady - razem rozpoczynają wakacyjną pracę w ośrodku.

To niesamowita powieść pokazująca, że nie tak trudno podać komuś pomocną dłoń. Czy to z dobroci serca, czy z lekkiego przymusu, wiadomo, że należy troszczyć się o słabszych. W dodatku ma się szanse na wakacyjną miłość...

Jestem wprost zachwycona tą książką, nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba. Jest napisana ciekawie, ciężko jest się od niej oderwać

Więc, jeśli chcesz poznać parę „dobrych” sposobów na podryw, jak na przykład próbna jazda samochodem, to serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki!

WeruSSia, 15 lat

Wydawnictwu Literatura dziękuję za porywającą lekturę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza