tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 maja 2013

"Zapomnij patrząc na słońce"- Katarzyna Mlek - recenzja


Katarzyna Mlek to polska artystka o wszechstronnych zainteresowaniach.  Oprócz pisarstwa zajmuje się również muzyką, malarstwem i fotografią. „Zapomnij patrząc na słońce” to trzecia książka jej autorstwa.

Zapomnij patrząc na słońce - Katarzyna Mlek
Kiedy mała Hanka zamyka oczy, przenosi się do koszmarnego świata, gdzie kruk wydaje jej okrutne i absurdalne, pełne przemocy rozkazy. Krew, ból i łzy to nocny świat dziewczynki z biednej śląskiej rodziny. Ale kiedy przychodzi dzień, koszmary wydają się być mniej straszne.

Przecież to tylko zwykłe, nic nieznaczące sny, prawda?
                
Ale w życiu Hanki dochodzi do coraz dziwniejszych i przerażających zdarzeń. Wszystko się pląta, a życie staje się trudniejsze. Zwykła dziewczyna dorasta, zmuszana po drodze do niezwykłych czynów.

                Czym jest tajemniczy kruk?
                Co oznaczają koszmary Hanki?
                Dokąd zmierza życie dziewczyny?
                
Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania zaczytaj się w tajemniczej i odrobinę przerażającej książce „Zapomnij patrząc na słońce”. Powieść Katarzyny Mlek zwraca uwagę zwłaszcza na swoją absurdalność. Mnóstwo wątków przenika się wzajemnie, a sytuacje i postaci zdają się być tak absurdalne, że przyprawiają czytelnika o śmiech i dreszcz. A wszystko to w polskich realiach? Z pewnością jest to intrygujące.  Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć łatwo zgubić się w fabule. 

Polecam tę wciągającą powieść wszystkim miłośnikom grozy.


Pauline Veronicque, 17 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz