tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 23 maja 2013

"Okularnica" - Elżbieta Wojnarowska - recenzjaElżbieta Wojnarowska to polska powieściopisarka, a także poetka i autorka scenariuszy teatralnych i filmowych. Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Należy do stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia  Twórczego POLART.

powiększ okładkę
Kasia właśnie przeprowadza się ze swoją mamą do nowego mieszkania w dużym mieście. Chcą w nim obie zapomnieć o mało ciekawej przeszłości. Wydaje im się, że życie w dużym mieście będzie lepsze, ale niestety nie jest. Kasia jest zmęczona „opiekowaniem” się swoją matką, która przy każdym nieszczęściu szuka w niej oparcia. A przecież Kasia  też ma problemy, głównie w szkole, i z zaakceptowaniem swojej osoby. 

Z pomocą, w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego, przychodzi jej Zuza, lecz Kaśka nie wierzy, że ta robi to bezinteresownie. W szkole poznaje Burego, chłopaka o olśniewającej urodzie ale też wstrętnego smarkacza i lizusa. To on przewodniczy w klasie Kaśki i każdy już zdążył się z tym pogodzićKsiążka Okularnica Elżbiety Wojnarowskiej nie jest to, jakby się mogło wydawać, banalna powieść, jedna z wielu o nieszczęśliwej miłości. Jest to niezwykle poruszająca, a zarazem zaskakująca lektura. Przygody Kaśki są realne i często spotykane w prawdziwym życiu. Kaśka jest osobą zakompleksioną, niepewną siebie, ogromnie skrytą, a to na pewno nie pomaga jej w zdobyciu kolegów i koleżanek w nowej klasie. 
Jak sobie poradzi? 
Żeby się tego dowiedzieć musisz przeczytać książkę. Czyta się ją wyjątkowo lekko i szybko, a dzięki językowi jakim jest napisana, na pewno każdy ją zrozumie.

Polecam,
Grazia, 16 lat 

Za ciekawą pozycję dziękuję Wydawnictwu WAM. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz