tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 6 czerwca 2013

„Kobiety Wojny Dwu Róż. Księżna, Królowa i Królowa Matka” - Philippa Gregory, David Baldwin, Michael Jones - recenzja

Kobiety wojny Dwu Róż: księżna, królowa i królowa matka - Philippa Gregory
Chyba tylko nieliczni słyszeli o Wojnie Dwu Róż. Była to wojna domowa toczona w Anglii pomiędzy dwoma angielskimi rodami: Yorków i Lancasterów, o zdobycie władzy. Grupa brytyjskich historyków opisała losy trzech kobiet, które, choć są mało znane, to odegrały istotną rolę w tym konflikcie.

Mowa o Jakobinie Luksemburskiej, Elżbiecie Woodville i Małgorzacie Beaufort. Pierwsza z nich była najstarszą córką Piotra Luksemburskiego. Kiedy przyszła na świat, nikt nie spodziewał się, że w przyszłości odegra jakąkolwiek rolę w historii. A jednak ta kobieta stała się czołową postacią na scenie Anglii, matką królowej i założycielką królewskiej dynastii. 

Córka Jakobiny Luksemburskiej, Elżbieta Woodville, to kobieta, która wiele przeżyła i na własnej skórze doświadczyła zmiennych kolei losu, lecz zawsze była lojalna. 

Życie Małgorzaty Beaufort to poruszająca historia kobiety, która wiele w swoim życiu przeszła i doświadczyła wielu cierpień. Zawsze jednak była wytrwała i dzielna, chociażby walcząc o godną przyszłość dla swojego syna.
                
Książka ta, to interesująca biografia kobiet, które nie są powszechnie znane, ale historie ich życia są niezwykle ciekawe, a zarazem poruszające. Czytając ją zagłębiamy się w ich życie i motywy, którymi się w nim kierowały. Poznajemy wiele faktów historycznych, jak również czytamy materiały źródłowe. 

Polecam tę książkę nie tylko miłośnikom historii, ale również każdemu, kto chciałby poznać historie życia trzech niezwykłych kobiet.


Iza, 18 lat


Grupie Wydawniczej Publicat dziękuję za ciekawą książkę. 


1 komentarz:

  1. Zapowiada się na ciekawą lekturę :-)

    OdpowiedzUsuń