tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 20 czerwca 2013

"Niebo dla średnio zaawansowanych" - Szymon Hołownia, Grzegorz Strzelczyk - recenzja

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta portalu Stacja7.pl, współpracuje z telewizją TVN, felietonista „Wprost".

Niebo dla średnio zaawansowanych - Szymon HołowniaW Polsce, religią narodową jest katolicyzm i tak też większość Polaków deklaruje się jako chrześcijanie. Jedni gorąco wierzą w Boga, a inni wyznają tylko zasadę „jak trwoga to do Boga” .
Szymon Hołownia w swojej książce „Niebo dla średnio zaawansowanych” przeprowadza wywiad z ks. Grzegorzem Strzelczykiem i wspólnie odpowiadają na nurtujące ludzi pytania, co jest po śmierci, po „drugiej stronie” świata.

Zapewne wielu z Was zastanawiało się, jak to jest, że Bóg taki dobry i miłosierny pozwala na to by istniało piekło, i by ludzkie dusze się tam znajdowały. Otóż każdy ma wolną wolę i robi to, co uważa za słuszne. Gdyby Bóg ingerował w decyzje ludzi znaczyłoby to, iż jej nie mamy, a jedynie jesteśmy marionetkami w rękach Pana. Nawet patrząc z naszej ludzkiej perspektywy ludzie, którzy robią straszne rzeczy nie mogą być traktowani w ten sam sposób, co osoby czyniące dobro i będące pokorne w stosunku do Stwórcy. Z pewnością budziłoby to nasz bunt. Dlatego też nie możemy zrzucać winy na Boga za to, że są osoby, które idą do piekła, ponieważ to my sami tak naprawdę decydujemy, gdzie znajdziemy się po śmierci.

W książce tej znajduje się również wiele innych odpowiedzi na pytania nurtujące przeciętnych śmiertelników, jak chociażby, jak wygląda piekło, a jak niebo, albo czy powinno się iść w stronę światła.

Serdecznie polecam „Niebo dla średnio zaawansowanych”, gdyż daje ona dużo do myślenia, lekko się ją czyta. Książka pokazuje wiele ciekawych aspektów trudnych spraw, na które nigdy wcześniej nie zwracało się uwagi.


KaeS, lat 17

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz