tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 13 czerwca 2013

"Samotnica" - Piotr Patykiewicz - recenzja

Piotr Patykiewicz to autor powieści takich jak "Odmieniec", "Zły brzeg" czy "Rajskie zorze". Jego najnowszym dorobkiem jest "Samotnica".

Samotnica - Piotr PatykiewiczCała historia rozpoczyna się, gdy trzej bohaterowie w ferie zimowe spotykają się i narzekają na brak śniegu. Ich życie wywraca się do góry nogami, kiedy pomagają panu Heniowi. On to w ramach podziękowania daruje im bęben. Wydaje się, że to zwykły przedmiot, a tymczasem okazuje się, że po jego użyciu chłopcy przenoszą się do odległej, nieznanej krainy. Krainy, w której panuje wieczny lód. Mieszkańcy są nieufni i niemili, a zwierzęta bardzo dziwne. Chłopcy przeżywają wiele przygód - niektóre z nich będą bardzo niebezpieczne, ale w końcu bohaterowie dotrą do góry, tytułowej Samotnicy.

Czy uda im się przenieść z powrotem do realnego świata?

Powieść uważam za naprawdę udaną – oddziałuje ona na wyobraźnię. Autor stworzył zupełnie nową krainę z rozległymi opisami krajobrazów, ras zwierząt, ludzi i ich zwyczajów, dziwnych roślin. Spodobało mi się to, gdyż dzisiaj pisarze często wolą pójść na łatwiznę i nie wymyślać nowych światów. Przy powieści można zapomnieć o rzeczywistości, gdyż książka naprawdę wciąga.

Znajdzie się także miejsce dla dowcipnych dialogów, dzięki czemu powieść nie jest sztywna. Mimo że, książka zawiera 500 stron, szybko się ją czyta – akcja z każdą stroną nabiera tempa. Myślę, że jest to powieść przygodowa zaadresowana przede wszystkim do młodszych czytelników, ale starszym nastolatkom również się spodoba. Zwłaszcza fanom fantasy. 

Zdecydowanie polecam!

Kamila, 16 latZa możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Bis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz