tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 sierpnia 2013

"Czarująca Sonia" - Holly Webb - recenzja

Animal Magic - tak nazywa się seria książeczek dla dzieci autorstwa Holly Webb. Z jedną z nich, pt. „Czarująca Sonia”, miałam możliwość zapoznania się i postaram się zachęcić - przede wszystkim dziewczynki, choć nie tylko - do jej przeczytania.

Animal Magic. Czarująca Sonia - Holly Webb
Główną bohaterką utworu jest jedenastoletnia dziewczynka Lotka. Dziewczyna mieszka u swojego wujka, który podczas pobytu jej mamy w Paryżu, sprawuje nad Lotką opiekę. Mieszkają oni w domu przy sklepie zoologicznym, który prowadzi wujek. Nie jest to jednak zwyczajna rodzina i zwyczajne zwierzęta. Lotka uczy się czarować, a nawet posiadła już całkiem spore umiejętności - zwierzęta mówią, potrafią nie tylko porozumiewać się ze sobą, z ludźmi, ale również czytać w myślach. Wyjątkowość miejsca, w którym dziewczynka się znajduje i ludzi, z którymi mieszka sprawiają, że czuje się samotna w mieście i w nowej szkole. Nie każdemu można przecież pokazać gadające, różowe myszki! Prawdziwą przyjaciółką i powiernicą Lotki jest czarna jamniczka Sonia. Oczywiście suczka również potrafi mówić i czarować.


Czy uda się Lotce zaprzyjaźnić w nowej szkole z dziećmi?
Jaki podły plan obmyśliła Sara?
Czy wszystkie smoki potrafią ziać ogniem?

Serdecznie zapraszam kilkuletnich czytelników do zapoznania się książka,  pt. „Czarująca Sonia”. Myślę, że dzieciom spodoba się trochę baśniowy charakter książki, ale też osadzony w realiach bliskich uczniom – szkoła, sprawdziany czy też złośliwe koleżanki. Atmosfera utworu wykreowana przez Holly Webb przypadnie do gustu, z pewnością, wszystkim miłośnikom zwierząt.
Myślę, że książeczka bardzo by zyskała, gdyby była opatrzona kolorowymi ilustracjami.


Tilia, 16 lat        

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz