tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 1 sierpnia 2013

„Zagubiony heros” - Rick Riordan – recenzja


Rick Riordan jest autorem wielu ciekawych książek i serii między innymi „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Jest również autorem książek dla dorosłych. „Olimpijscy herosi” to kolejny cykl o olimpijskich bogach będąca zarazem kontynuacją poprzedniej serii.

Zagubiony heros - Rick RiordanPiper i Leo są przyjaciółmi ze szkoły. Obydwoje są trudnymi dziećmi z ADHD i dysleksją. Podczas wycieczki pojawia się Jason, który nic nie pamięta. Przyjaciele twierdzą, że znają go od dawna, są jednak w błędzie, ponieważ ich wspomnienia  z Jasonem są tylko iluzją spowodowaną przez Mgłę. Po bitwie z duchami burzy cała trójka zostaje zabrana do Obozu Herosów. Zostają tam uznani przez swoich boskich rodziców i wysłani na misję, od której bardzo wiele zależy.

Książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ wciąga od pierwszej strony. Przyjaciele w każdym momencie przeżywają jakąś przygodę, w której muszą użyć inteligencji i siły. Tylko dzięki wzajemnemu zaufaniu i szczerości są w stanie dotrwać do końca misji.

Dzięki tej książce mogłam lepiej zapoznać się z bogami z mitologii greckiej. Nie jest to jednak sztywna nauka, lecz pełna humoru i przygód opowieść o młodych herosach.

Książkę „Zagubiony heros” polecam wszystkim młodym czytelnikom, lubiącym przygodowe, ciekawe i humorystyczne opowiadania.

            Polecam.
            Lampart, 16 lat

Za fajną książkę dziękuję Wydawnictwu Galeria Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz