tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

"Zgliszcza" - Gregg Olsen - recenzja

Kiedy pierwszy raz wzięłam do ręki "Zgliszcza" nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Książka okazała się być jednym z moich największych zaskoczeń czytelniczych ostatnich miesięcy.

Zgliszcza - Gregg OlsenKlasyczny thriller to dreszczyk emocji i dobra zabawa w długie wieczory. Ale dopiero wyjątkowi pisarze - tacy jak Gregg Olsen - potrafią wyjść poza schematy i, łącząc thriller z kryminałem i sensacją, stworzyć niepowtarzalną historię.


Emily Kenyon, policjantka w niewielkim miasteczku na zachodzie Stanów Zjednoczonych, jak każdego, zwyczajnego dnia, dostaje zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Na miejscu okazuje się jednak, że rutyna Emily została przerwana. Brutalne morderstwo matki, ojca i jednego z synów, wstrząsa mieszkańcami Cherrystone w stanie Waszygton.


Podejrzany, drugi syn, znika. 

Śledztwo trwa.

Kiedy znika również córka Emily, Jenna, sprawy się komplikują. Policjantka powoli odkrywa nie tylko zagadkę morderstwa ale i tajemnicę z przeszłości.


Zostają popełnione kolejne morderstwa.

Elementy zagadki zaczynają do siebie pasować.

Jenna, nastoletnia córka Emily, znajduje się w niebezpieczeństwie.

Czyżby i ją morderca wpisał na swoją listę?

W przeciwieństwie do większości historii, akcja "Zgliszczy" rozwija się bardzo szybko. Czytelnik od razu zostaje zarzucony mnóstwem postaci, wydarzeń i informacji. Tempo zostaje utrzymane, potem przeżywa chwilowy upadek, by w oszałamiający sposób wrócić na wciskające w fotel zakończenie. 


Gregg Olsen, obok takich pisarzy jak Harlan Coben czy Lee Child, jest dla mnie twórcą thrillerów o niezwykłych umiejętnościach, a "Zgliszcza" to zdecydowanie jedno z jego popisowych dzieł. Intryga, jaką skonstruował wraz z misterną fabułą i bardzo wyrazistą główną bohaterką sprawia, że czytelnik może wejść do jego historii i po prostu... zaczytać się.


Zdecydowanie polecam!


 Pauline Veronique, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz