tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 23 listopada 2013

"Na zawsze martwy" - Charlaine Harris - recenzja

Na zawsze martwy - Charlaine Harris"Na zawsze martwy" to czternasta część serii napisanej przez Charlaine Harris. Jest to świetne połączenie romansu i kryminału, z bardzo dużą domieszką istot nadnaturalnych i subtelną nutką magii w tle.

Powieść opowiada o Sookie Stackhouse, dziewczynie z małego, przytulnego miasteczka Bon Temps pełnego wampirów i zmiennokształtnych. Sookie nie może dogadać się ze swoim chłopakiem - wampirem Erikiem. Tymczasem Arlene, jedna z najgorszych nieprzyjaciół dziewczyny zostaje zamordowana. Podejrzenie pada na Sookie. 

Czy zdoła obronić się przed postawionymi jej zarzutami? 
A kto okaże się jej straszliwym wrogiem numer jeden?

Książka bardzo mi się podobała. Autorka pisze w sposób przystępny, zaciekawia czytelnika i stopniowo buduje napięcie. Charlaine wspaniale oddała uczuciowe rozterki Sookie. Podczas lektury "Na zawsze martwego" często się śmiałam, ale też nierzadko z przerażeniem czekałam na dalszy rozwój akcji. Strzelaniny, kłótnie, śledztwa, ataki istot nadnaturalnych, zaklęcia, moce telepatyczne - tego w powieści nie zabrakło. Bardzo dobrze na książkę wpłynęły też szczegółowe opisy wyglądu i charakteru postaci, które pozwoliły na dokładne wyobrażenie sobie bohaterów. Każda z postaci jest inna. Sookie- trochę niezdecydowana, odważna, serdeczna, Sam - oddany, przyjacielski, Bill - tajemniczy, mroczny, Erik - zdradliwy, wyrachowany, Diantha - dzika, niezbyt towarzyska... Długo można by wymieniać.
   
Sądzę iż każdy wielbiciel wampirów, wilkołaków, wróżów, czarownic, pumołaków, tygrysołaków i innych "- łaków", powinien przeczytać "Na zawsze martwego", bo jest to powieść, w której ich nie brakuje, a poza tym jest "wciągająca" i naprawdę dobra.

Cavallo, 14 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa MAG. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza