tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 15 listopada 2013

"Poszukiwana" - Sophie McKenzie - recenzja

Sophie McKenzie to autorka niezwykle popularnych i wielokrotnie nagradzanych powieści dla dzieci i młodzieży. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako dziennikarka i redaktorka. "Poszukiwana" to kontynuacja powieści "Zaginiona".

Poszukiwana - Sophie McKenzieMinęły dwa lata od dramatycznych wydarzeń w życiu Lauren. Dziewczyna mając przy sobie dwie kochające rodziny stara się zapomnieć o przerażających wspomnieniach i żyć dalej.

Normalnie. 
Niestety, w jeden słoneczny ranek, wszystko może się diametralnie zmienić. Podczas pikniku na plaży, mała Madison znika nagle w dziwnych okolicznościach. Zostawia po sobie jedynie roztapiające się lody i zmaltretowaną lalkę... Od momentu kiedy Lauren odbiera telefon od porywacza, rozpoczyna się szaleńcza walka o życie siostrzyczki. W dodatku konflikt pomiędzy Lauren, a jej przyrodnią siostrą Shelby narasta, tworząc atmosferę jeszcze bardziej napiętą.
Przy ratowaniu rodziny niejedne sekrety mogą wyjść na jaw...

Czy Lauren narazi życie swoje i innych pragnąc uratować Madison?
Kto okaże się prawdziwym przyjacielem, a kto zdradzi?

Przeczytajcie, aby się dowiedzieć!

Mimo, że nie czytałam poprzedniej części "Poszukiwanej" nie przeszkodziło mi to w lekturze tej książki. Powieść jest wzruszająca, choć trzymająca w napięciu. Opowiada nie tylko o strachu, ale  również o ludzkich słabościach, dając do myślenia. Czyta się ją z dreszczykiem emocji, a zawiła fabuła nie pozwala zapomnieć o perypetiach bohaterki, wciągając w jej problemy. Czytanie jej zależy od podejścia czytelnika. Jeśli sięgasz po książkę myśląc o niej jako kolejnej lekturze na chwilę nudy, nie wyniesiesz z niej nic pożytecznego. Trzeba popatrzeć na nią z filozoficznego punktu widzenia i odpowiedzieć sobie na pytanie: "Co ja bym zrobił, gdyby to spotkało mnie?"


Polecam ją każdemu, bez wyjątku, nawet jeśli nie czytało się poprzedniej części. Jestem pewna, że pokochacie ją jak ja.

Nika, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akapit Press. 

3 komentarze:

  1. Mam wielką ochotę na zapoznanie się z tą pozycją! : )

    OdpowiedzUsuń
  2. I część nazywa się ,, Zaginiona" bardzo warto przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. czytałam książkę ''zaginiona'' jak zobaczyłam dalszy ciąg opowiadania bardzo się ucieszyłam i mam zamiar ją przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń