tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 10 grudnia 2013

"Król kruków" - Maggie Stiefvater - recenzja

Król Kruków - Maggie Stiefvater
Blue wydaje się być zwyczajną nastolatką, ale to tylko pozory. Jej rodzina potrafi wróżyć. Jednak tylko Blue nie odziedziczyła tego genu. Potrafi jedynie wzmacniać przekaz ze świata zmarłych. Oprócz tego ciąży na niej przepowiednia: chłopak, którego pokocha i pocałuje - zginie. Ale czy chodzi o tego tajemniczego ucznia Aglionby, którego widzi na ścieżce umarłych?Gansey, Adam i Ronan to trzej przyjaciele, uczniowie elitarnej szkoły dla chłopców. Poszukują tajemniczych lini mocy i legendarnego Glendowera, zwanego Królem Kruków. Legenda głosi, iż obudzony władca spełni jedno życzenia osoby, która go obudzi.

Gansey jest przywódcą grupy. Jest chłopakiem, którego Blue widziała na drodze umarłych.
Adam, nieśmiały, ma problemy w domu. Zakochuje się w głównej bohaterce.
Ronan, typowy arogancki, bogaty dzieciak. Unika szkoły, kłóci się ze swoim starszym bratem, unika rodziny od śmierci ojca. Mieszka z nimi Noah - chłopak, który nigdy nie jada z nimi i wydaje się być nieobecny.

Co ich wszystkich łączy? Magia.

Jednak czy zapuszczanie się do magicznego lasu jest rozsądne? Czy tam odnajdą odpowiedzi na swoje pytania?

Tego dowiecie się z książki pisarki Stiefvater Maggie, pod tytułem "Król kruków". Autorka znana z "Drżenia" rozpoczyna kolejną sagę.

Według mnie książka jest ciekawa, jednak mało w niej realizmu. Brakuje mi głębszego poznania bohaterów, zwrotów akcji i motywów postępowania. Jednak pomimo tego książka wydaje się być ciekawą pozycją na zimowe wieczory.

                                                                              Polecam


                                                                              Dydelf, 15 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uroboros

1 komentarz:

  1. Faktycznie pomysł wydaje się być ciekawy, ale coś jest takiego w opisie fabuły, że mimo ciekawości nie sięgnę po tę pozycję. Ale tytuł jest fantastyczny i intrygujący

    OdpowiedzUsuń