tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 10 grudnia 2013

"Groza" - Michael Robotham - recenzja

Michael Robotham pracował jako dziennikarz śledczy. Wydał  10 bestsellerów pod pseudonimem. Jest laureatem nagrody Ned Kelly Award. Autor takich powieści jak: Podejrzany, Uprowadzona i Nocny prom.

Groza - Michael Robotham
Joseph O’Loughlin to profesor psychologii klinicznej. Pewnego dnia na barierce mostu stoi naga kobieta rozmawiająca przez telefon. Joe jako negocjator chce odwieść ją od zamiaru skoczenia, ale z marnym skutkiem. Profesor zaczyna współpracę z policją, gdyż pojawiają się wątpliwości, czy to było samobójstwo. Lecz ciężko wytropić zabójcę, który nie zostawia żadnych śladów. Gdy ginie następna kobieta Joe coraz bardziej angażuje się w śledztwo. W dodatku czuje presję ze strony córki jednej ze zmarłych kobiet, która bardzo chce się dowiedzieć jak zginęła jej matka. Też wątpi w samobójczą śmierć kobiety. Lecz gdy pojawia się niebezpieczeństwo nad rodziną Joe’a to nawet ten spokojny i opanowany człowiek wpada w panikę…


Książka Michaela Robothama pt. Groza to bardzo wciągający i dobrze napisany thriller psychologiczny. Moją uwagę zwróciła ciekawa okładka. Czytając książkę zagłębiamy się w ludzki umysł- co jest okropnie ciekawe i intrygujące. Lektura trzyma w napięciu do ostatniej strony. Historia rodziny jest opowiedziana lekko oraz w prosty i przyjemny dla odbiorcy sposób. Książka wprost idealna na zimowe wieczory. Czytając nie mamy wątpliwości dlaczego od razu po ukazaniu się stała się bestsellerem. 

Polecam wszystkim, nie tylko miłośnikom thrillerów czy kryminałów, gdyż czytając ją możemy dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy o naszym umyśle i jego niezwykłej pracy.


Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz