tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 grudnia 2013

"Noskawery" - Paweł Boręsewicz - recenzja

„ Patrzcie na frajera je, je, je! Nie ma noskawera je, je, je! Wszyscy równi goście aha, aha, aha! Noskawery noście aha, aha, aha!


Noskawery - Paweł BeręsewiczPowyższy fragment pochodzi z reklamy, którą zachwyciła się główna bohaterka książki pt.:”Noskawery” napisanej przez Pawła Baręsewicza. Powieść ta ukazuje naiwność i wiarę w reklamy oraz pragnienie bycia lubianym przez inne koleżanki. Książka zdobyła miejsce na podium w konkursie im. Astrid Lindgren.

Zuzia nie została zaproszona na urodziny Małgosi i dołączyła do tzw. grupy Niezapraszanych. Jest tym bardzo zrozpaczona, ale kiedy smutna siada przed telewizorem widzi kolorową reklamę noskawerów firmy nosom. Są to najnowsze wymysły najlepszego projektanta świata. Dziewczynka oczywiście pragnie je mieć. Przychodzi z tą sprawą do babci, która rozumie iluzję swojej wnuczki. Parę tygodni później dostaje aż trzy pary upragnionych ocieplaczy na nos. Jednak jeszcze tego samego dnia dowiaduje się, że nie są one oryginalne tylko uszyte przez babcię. 

Jak rozwiąże się historia Zuzi? 
Czy babcia ma tak miękkie serce i kupi wnuczce oryginalne noskawery?

Książka ta jest przeznaczona dla osób młodszych, zapoznaje ich z niesprawiedliwością świata. Daje do myślenia, każdemu, kto spotkał się z przypadkiem podobnym do opisanego w książce. Zachęcam do jej przeczytania. Warto.

Polecam

Monia,  14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz