tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 24 stycznia 2014

"Czarny piątek" - Robert Muchamore - recenzjaCzarny piątek - Robert MuchamoreCzy zdajesz sobie sprawę, jak wiele osób czuwa nad, między innymi, Twoim bezpieczeństwem? Jak wiele służb specjalnych udaremnia ataki terrorystyczne, o których miałeś szczęście nie słyszeć, właśnie dzięki ich interwencji? Jestem pewna, że niewiele dzieci i nawet dorosłych może na te pytania, z czystym sumieniem, odpowiedzieć ,,tak’’. Tymczasem w Wielkiej Brytanii działa tajna sekcja wywiadu. Pracują w niej dzieci, szkoląc się na profesjonalnych agentów, zdolnych pokonać dorosłych zarówno siłą umysłu, jak i tężyzną fizyczną.
To właśnie jest CHERUB.

Ryan Sharma to czternastoletni cherubin, biorący udział w jednej z najdłuższych i najbardziej skomplikowanych misji w historii tej organizacji. Ma za zadanie doprowadzić do całkowitego rozpadu rosyjskiego klanu Aramowów. Właściwie, już mu się to udało w poprzednich częściach serii. Teraz tylko, CHERUB pragnie przy okazji zniszczenia siatki, pociągnąć za sobą jak najwięcej innych organizacji przestępczych. Służbom specjalnych zależy zwłaszcza na zniszczeniu IDS. Jest to skrót od Islamskiego Departamentu Sprawiedliwości, planującego zamach. Nie wiadomo, co jest celem ataku. Pewne natomiast jest, że IDS zamierza w tym celu użyć jedenastu ton bardzo silnego materiału wybuchowego. Ryan ma doprowadzić do przechwycenia ładunku i przyłapania IDS na gorącym uczynku. Gra toczy się o wysoką stawkę. W razie niepowodzenia może zginąć wiele niewinnych osób.

Czy mu się uda?
Czy zdoła zapobiec tragedii?
A przede wszystkim: czy wróci z misji żywy?
By się tego dowiedzieć, zapraszam do lektury książki pt. ,, Czarny Piątek’’.

,,Czarny Piątek’’ to piętnasta, a zarazem ostatnia część CHERUBA. Można by pomyśleć, że już któraś tam książka z tego cyklu będzie tylko banalną, nudną próbą przedłużenia serii. Zapewniam jednak, że nie w tym przypadku! Każda cześć CHERUBA to fascynująca, niebezpieczna przygoda, którą mamy szansę przeżyć razem z młodymi agentami. Robert Muchamore ma własny, charakterystyczny sposób pisania i prowadzenia akcji, który nie ukrywam, polubiłam. 
Piętnastą częścią serii można zacząć przygodę z CHERUBEM. Autor potrafi w kilku zdaniach objaśnić czytelnikowi, najważniejsze fakty dotyczące bohaterów. Na początku książki jest również swego rodzaju wprowadzenie, dotyczące podstawowych informacji. Tak, że bez problemu można najpierw zabrać się za ,,Czarny Piątek’’, a dopiero później za inne części. Nie wątpię bowiem, że po lekturze tej książki, nie będziecie mogli się powstrzymać i sięgniecie po więcej.

Natomiast fanom CHERUBA znającym poprzednie przygody cherubinów, komunikuję iż słynny James Adams pojawi się również i tu… Choć przyjdzie mu popatrzeć na młodych agentów z nieco innej perspektywy niż zwykle, i tak będzie można śledzić jego dalsze losy.

Gorąco zachęcam do przeczytania CHERUBA! Nie zawiedziecie się. To dynamiczne książki ukazujące niebezpieczne przygody cherubinów, o zróżnicowanych charakterach oraz różnej przeszłości. Gdy już odkryjecie rąbek tajemnicy co poniektórych, nie powstrzymacie się, tylko sięgniecie po więcej…

Autorem tej serii jest Brytyjczyk- Robert Muchamore, który swą przygodę z CHERUBEM rozpoczął, pisząc w 2004 pierwszą część pt.,,Rekrut’’.


Katia,13 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz