tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 24 stycznia 2014

"Gra o Ferrin" - Katarzyna Michalak - recenzja

Gra o Ferrin - Katarzyna MichalakŻycie Karoliny, bohaterki książki Katarzyny Michalak ,,Gra o Ferrin" nigdy nie było udane. Codziennie wykonywała te same czynności, patrzyła na śmierć ludzi, których powinna ocalić. Dziewczyna zawsze czuła, że to nie jest jej przeznaczeniem. Pewnego dnia postanawia to zmienić.

Karolina trafia do Ferrinu - świata, w którym rządzi okrucieństwo, zmysłowość i magia. Tam, pod swym tajemnym imieniem, Anaela zaczyna nowe życie. Jeszcze nie wie, że czeka na nią świat zarówno baśniowy, jak i brutalny. Przyjdzie jej stanąć naprzeciw pięknych mężczyzn, pragnących ją zdobyć. Każdy z nich będzie ją ostrzegał przed drugim. Będzie musiała podjąć wybór, który wyborem nie jest, bo nie da się wybierać między złem a złem.

Ferrin jest okrutny. Nie ma tam miejsca na słabości. Nim Anaela to zrozumie, podejmie decyzje, które nie zawsze będą dobre. W Ferrinie możesz polegać tylko na samym sobie, gdyż przyjaciele mogą cię zawieść w chwili, gdy ich najbardziej potrzebujesz.

Zdecydowanie warto przeczytać ,,Grę o Ferrin".  Pokaże ona, że świat nie zawsze jest ładny i kolorowy, a magia może być śmiertelnie niebezpieczna. A co do reszty...po prostu trzeba przeczytać ;)Ethne, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz