tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 25 marca 2014

"Świat nauki w niezwykłych eksperymentach" - recenzja

Świat nauki w niezwykłych eksperymentachKsiążka wydawnictwa Jedność jest skierowana głównie do dzieci… Więc wygląda na to, że wciąż jestem dzieckiem, bo bardzo mi się ona spodobała! Przez setki ciekawych eksperymentów poznajemy świat nauki.

Podczas lektury odkryłam odpowiedź na wiele pytań nurtujących mnie od dziecka. Kiedyś w gazetkach dla kilkulatków popularne było dodawanie jako gratisu długopisu do pisania tajnych wiadomości. Wielu z nas zastanawiało się jak to możliwe, że wiadomość można odczytać jedynie po podświetleniu jej załączoną lampką. „Świat nauki” w przystępny sposób tłumaczy to zjawisko. Podobny napis można wykonać  używając soku z cytryny i po wyschnięciu podświetlić kartkę świeczką.

W wielu gazetach znajdują się ilustracje. Jako dzieci wycinaliśmy je, żeby potem dostać lanie za zniszczenie czasopisma. Tak nie musiało być. Książka pokazuje nam sposób na skopiowanie obrazka lub tekstu z gazety, nie niszcząc jej przy tym. Wystarczy woda, terpentyna i płyn do zmywania naczyń. Kopia gotowa! 
Każde doświadczenie ma swój numer, dzięki któremu łatwo odnajdziemy inne eksperymenty dotyczące tego samego tematu. Nad przystępnym opisem znajduje się obrazek, ilustrujący przebieg doświadczenia. Teraz nie pozostaje nic, tylko wziąć książkę do ręki i poznawać niewiarygodnie interesujący świat nauki.


Książka jest bardzo dobrym sposobem na poznawanie właściwości niektórych substancji, a także, by na własne oczy zobaczyć, jak działają prawa natury. Poznajemy siłę wyporu, odnajdujemy środek ciężkości i wiele innych (bo ponad 400!) ciekawych zagadnień związanych z nauką. Ta książka jest idealnym przykładem na to, że nauka nie musi być nudna. 

Polecam!
Ananaska, 16 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza