tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 marca 2014

"Złudzenie" - Thomas Erikson - recenzja

Thomas Erikson to behawiorysta oraz specjalista w zakresie coachingu liderów. Złudzenie to debiutancka powieść tego autora.

Złudzenie - Thomas EriksonW ciągu paru dni w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch bardzo bogatych biznesmenów. Zanim jednak to się stało dostali oni listy z pogróżkami.  Behawiorysta Alex King jest świadkiem jednego morderstwa. Od tej pory pomaga komisarzowi Hellmark’owi i pani inspektor Ninie Mader zrozumieć trudną naturę człowieka. 

Śledztwo jest bardzo trudne, a policja nie ma żadnego punktu zaczepienia. Snajper nie zostawia na miejscu zabójstwa żadnych śladów. Brat komisarza Hallmarka, Fridrik, dostaje nietypowe zlecenie napisania biografii o dość dziwnym człowieku. Pisarz, który z reguły ociąga się z pisaniem książki musi skończyć ją na czas, bo inaczej jego rodzinie będzie grozić niebezpieczeństwo.Książka Thomasa Eriksona "Złudzenie" to naprawdę dobrze napisany i wciągający kryminał. Akcja równolegle skupia się na prowadzonym śledztwie jak i na historii Fridrika. W książce możemy również przeczytać fragmenty pamiętnika młodej kobiety, co dodatkowo powoduje, że nie możemy się od książki oderwać. Mimo tego, że jest to debiut autora, książka jest po prostu dobra. Jedynym moim zastrzeżeniem jest rozwlekle opisana natura ludzka i jej szczegółowe omawianie, co w pewnym momencie zaczęło mnie męczyć. Mimo to książka jest godna polecenia. W dodatku okładka swą prostotą przyciąga wzrok. Koniec na pewno zaskoczy każdego.

Grazia, 17 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz