tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 kwietnia 2014

„Basia i urodziny w muzeum” - Zofia Stanecka - recenzja

„Basia i urodziny w muzeum” to książeczka dla dzieci autorstwa Zofii Staneckiej. Utwór został wydany w 2014 roku nakładem wydawnictwa Egmont. Autorka ma na swoim koncie, również inne książeczki o przygodach Basi, np. „Basia i dziadkowie”, „Basia i pieniądze” czy „Basia i alergia”. Poza tym książka została wydana we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

Basia i urodziny w muzeum - Stanecka Zofia, Oklejak MariannaBasia razem ze swoim bratem została zaproszona na urodziny. Ich koleżanka Anielka zorganizowała swoje przyjęcie w muzeum. Basia i Janek wezmą udział w specjalnych zajęciach dla księżniczek i rycerzy. Tyle tylko, że pojawił się mały problem - Basia nie chce być księżniczką, ponieważ księżniczki nie mają niedźwiedzi. Dziewczynka natomiast nie może rozstać się ze swoim pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem.

Kim w końcu zostanie Basie?

„Basia i urodziny w muzeum” autorstwa Zofii Staneckiej to idealna pozycja dla przedszkolaków. Wesoła i zwariowana dziewczynka na pewno przypadnie do gustu najmłodszym. Duża czcionka oraz kolorowe i bardzo ładne ilustracje wykonane przez Mariannę Oklejak bez wątpienia sprawiają, że utwór staje się ciekawszy. Dodatkowo książka ma twardą tekturową okładkę oraz zaokrąglone rogi, więc spokojnie można dać ją dzieciom bez obawy, że coś sobie zrobią.

Razem z Basią przedszkolak może na przykład przygotowywać się do pójścia do szkoły. Z książeczką, ukazały się także zeszyty ćwiczeń, takie jak „Basia uczy pisania i czytania” czy „Basia uczy liczenia i geometrii”.

Gdyby ktoś chciał sprawić prezent młodszemu rodzeństwu, zachęcam najpierw na odwiedzenie strony internetowej www.basia.com.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o wesołej bohaterce książeczek.Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

1 komentarz: