tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"GórFanka. Na szczytach Himalajów" - Anna Czerwińska - recenzjaPanią Annę Czerwińską mieliście okazję już poznać przy poprzednich recenzjach jej książek. Ta niestrudzona, twarda kobieta, zdobywczyni Korony Ziemi tym razem opowiada nam o swoich przygodach na trzech himalajskich ośmiotysięcznikach – Mount Evereście (8848 m n.p.m.), Lhotse (8516 m n.p.m.) oraz Makalu (8481 m n.p.m.)

GórFanka. Na szczytach Himalajów - Anna CzerwińskaW książce, w typowy dla Pani Anny bezpośredni sposób,  przedstawione są jej zmagania z potęgą gór. Liczne wyprawy, niekoniecznie zakończone sukcesem, zimno przejmujące każdą komórkę ciała, spartańskie warunki w bazach noclegowych  - to wszystko jest w górach wysokich na porządku dziennym. A Pani Anna to kocha, mało tego, opowiada swoje przygody z takim zapałem, że człowiek sam ma ochotę  doświadczyć w życiu czegoś takiego. Z każdego akapitu przemawia do nas niesamowita pasja i miłość do gór, przez co książka po prostu wciąga. Całość dopełniają fantastyczne zdjęcia, które w pełni ukazują piękno himalajskich szczytów, ale i trud, jaki trzeba podjąć, by je zdobyć.

Z chęcią sięgam po książki podróżnicze, więc ta opowieść pani Czerwińskiej bardzo przypadła mi do gustu. Przeczytałam ją z takim samym zaangażowaniem jak niejedną powieść z fabułą. Uważam, że autorka ma dar ciekawego i barwnego przedstawiania swoich przeżyć. Istotną rolę na pewno odgrywa język – bezpośredni, zwyczajny, taki z jakim stykamy się na co dzień, a nie naukowy z licznymi specjalistycznymi terminami. 

Serdecznie polecam wszystkim, którzy mają ochotę, chociaż "książkowo" przybliżyć się trochę do nieba i zachwycić czystym pięknem przyrody.

         
   PumpkinPie, 18 lat


Za kolejne przygody bardzo dziękuję Wydawnictwu Annapurna.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz