tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"W pierścieniu ognia" - Suzanne Collins - recenzja


„W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowej serii słynnej amerykańskiej pisarki - Suzanne Collins.

Nikt nigdy nie spodziewałby się takiego obrotu spraw. Głodowe Igrzyska po raz pierwszy wygrywa dwóch uczestników. Szesnastoletnia Katniss i jej rówieśnik Peeta. Jak wszyscy myślą - kochankowie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że to przyjaciele, którzy wykorzystali trujące jagody przeciwko sile Kapitolu. I właśnie dzięki temu przeżyli.
W pierścieniu ognia - Suzanne CollinsPo powrocie z areny Katniss i Peeta odwiedzają wszystkie dystrykty, wygłaszają mowy, spotykają z ważnymi osobistościami i jedzą przepyszne kolacje. Najważniejsze jednak jest to, iż zaczynają zdawać sobie sprawę, że są ludzie, których stać na zbuntowanie się przeciwko władzy prezydenta Snowa. Katniss jest teraz postrzegana jako wróg władz, a wszystko przez trujące jagody. Snow składa jej niezapowiedzianą wizytę i nakazuje, aby ona i Peeta dalej grali zakochaną parę. 

Katniss zgadza się na to, nie ma wyjścia. Ulega, ponieważ boi się o swoją rodzinę, o swoich przyjaciół, ale także o swoje życie. Dziewczyna jest załamana. Jest jej nie tylko trudno żyć w Panem ze względu na nękającego ją prezydenta Snowa, ale także dlatego, że niełatwo rozeznać się jej teraz we własnych uczuciach. Dziewczyna bardzo polubiła Peetę, który, jak wszyscy sądzą, zostanie niedługo jej mężem, ale jest przecież jeszcze Gale... Jego z kolei wszyscy uważają za jej kuzyna, dla niej jest to tylko stary dobry przyjaciel, którego nie chce zranić.

W Panem panuje coraz większy rygor, dla Katniss i Peety jest to znak, że państwo poczuło się zagrożone, a ludzie zbuntowali się. Młodzi nie wiedzą czy cieszyć się, czy smucić. Wybuchają kolejne powstania. Pewnego dnia Katniss przeżywa przygodę, która rodzi w jej głowie nadzieję na lepsze jutro. 

Przyjaciele mają na głowie kolejne problemy. Zbliżają się kolejne igrzyska, Ćwierćwiecze Poskromienia, na tę okazje Panem planuje coś specjalnego. Katniss i Peeta trafiają na arenę drugi raz. Ale tym razem zwycięzca może być tylko jeden.

Czy któreś z nich przeżyje Ćwierćwiecze Poskromienia?
Czy powstania w dystryktach zostaną zażegnane?
Czy Snow straci władzę?
Czy trzynasty dystrykt jeszcze istnieje, jak głoszą plotki?

Przeczytaj i dowiedz się sam.

Zarówno drugą jak i pierwszą część tej znakomitej trylogii śledziłam z wielkim zapałem i zaciekawieniem. Druga część ciekawiła mnie równie bardzo, a może nawet bardziej niż pierwsza.

Serdecznie polecam,
Astraja,15 lat

Za fantastyczną pozycję dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz